07.06.2023

Lekkoatletyka. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 11 wicemistrzyniami Polski w czwórboju [zdjęcia]

W Aleksandrowie Łódzkim przeprowadzono dwudniowe zawody Ogólnopolskiego Finału w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Wśród dziewcząt drużynowe złoto zdobyły zawodniczki gospodarzy, a srebrny medal wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach. Po wicemistrzostwo kraju siegnęły: Amelia Milewska, Lena Milewska, Agnieszka Ołowniuk, Julia Szymczyk, Wiktoria Ułanowicz i Joanna Warakomska.

- Dziewczęta pobiły wiele rekordów życiowych - informuje Magdalena Rogucka, trenerka i opiekunka naszych lekkoatletek. - W skoku wzwyż zajęły pierwsze cztery miejsca:

1. Julia Szymczyk - 148 cm

2. Lena Milewska - 143 cm

3. Amelia Milewska - 143 cm

4. Wiktoria Ułanowicz - 143 cm

(wszystkie dziewczęta ustanowiły nowe rekordy życiowe)

Oprócz skoku wzwyż, suwalczanki startowały w biegach na 60 m i 600 m oraz w rzucie piłeczką palantową. Oto ich wyniki.

W klasyfikacji indywidualnej czwórboju najlepiej z suwalczanek spisała się Julia Szymczyk, która zajęła 6. miejsce. Co ważne, wszystkie reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach zmieściły się w czołowej "25" Ogólnopolskiego Finału: