20:30

15.03.2023

Suwalska Liga Bowlingowa. Podium jak zamurowane, zamyka je Drewtark Sejny

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek w kręgielni MK Bowling Suwałki utrzymuje się kolejność drużyn ze ścisłej czołówki.

Od półmetka, od zakończenia 8. rundy pierwsze miejsce zajmuje ekipa ZWM-Geo. Wczoraj lider uzyskał najwyższy wynik, pokonał drużynę DK Blast 692:568.

Wicelider, Sequel wygrał z aspirującym do podium, zajmującym 4. miejsce Aquaelem 649:573.

Trzeci w tabeli Drewtark Sejny pokonał Agentów Niezależnych Firmę Stach 566:504. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli mistrz Polski M60 Wiesław Frydrych – 175, Lilla Frydrych – 139 i Józef Zawadzki – 139, którzy niedawno reprezentowali nasz kraj w Mistrzostwach Europy Seniorów 50+ w duńskim Aalborgu. Wojciech Górski rzucił 118 punktów, w zespole występuje także Krzysztof Grzymkowski.

Wyniki

Po raz pierwszy w tej edycji Suwalskiej Ligi Bowlingowej żaden z graczy nie  uzyskał 200 punktów. Zawodnikiem kolejki został Sławomir Raczkowski z ZWM Geo oraz Waldemar Kołodziej z Gastronomii Michał Syryca – po 194 punkty. Marcin Smulko z Roan-u i Kamil Seredziński z Sequelu rzucili po 191 punktów.