30.11.2023

Top Liga Masters – nowy rozdział halowej piłki nożnej w Suwałkach!

Już w piątek, 1 grudnia o godzinie 18:00 w hali sportowej OSiR sympatycy futbolu z Suwałk i okolic będą świadkami historycznego wydarzenia – inauguracji rozgrywek piłkarskich Top Liga Masters.

Projekt jest kontynuacją dobrze znanej suwalskiej publiczności RESO Suwałki Football League. Rozgrywki każdego roku rosną w siłę, zdobywając uznanie i zyskując pokaźne grono sympatyków śledzących poczynania swoich ulubieńców.

Nowa nazwa, niezmienna atmosfera

Top Liga Masters to amatorska liga halowej piłki nożnej, w której o tytuł mistrzowski starać się będzie 14 zespołów. Wśród nich zarówno weterani, znający każdy zakamarek hali sportowej OSiR jak własną kieszeń, ale również ekipy stawiające pierwsze kroki w Suwalskiej Lidze Mistrzów – jak potocznie nazywane są rozgrywki.

Organizatorzy zapowiadają nie tylko intensywną rywalizację, ale także nowatorskie podejście do prezentacji i promocji projektu. Pomijając kilkanaście intensywnych tygodni z piłką nożną w roli głównej, czekają nas wywiady z zawodnikami, wybory najbardziej wartościowych graczy poszczególnych kolejek, konkursy dla kibiców z nagrodami, liga typera, strefa gamingu i wiele więcej.

Podsumowanie letnich rozgrywek

Jutrzejsza inauguracja będzie swoistym otwarciem nowego rozdziału w suwalskiej halowej piłce nożnej. Pierwszy gwizdek arbitra poprzedzi ceremonia wręczenia nagród drużynom, które w porze letniej rywalizowały na boisku bocznym Stadionu Lekkoatletycznego im. Jadwigi Olbryś w ramach cotygodniowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej pod nazwą Top Liga Master.

Wśród trzech najlepszych drużyn znalazły się Opakowania Kartex, Skupski Team Sejny oraz FC Amsterdam. Co więcej, wręczone zostaną również statuetki dla najlepszego zawodnika, bramkarza oraz strzelca minionego sezonu .

Wicemistrz na parkiecie kontra brązowi medaliści na trawie

Zawodnicy, którzy przez lata zdobywali doświadczenie w RESO Suwałki Football League, teraz stają przed nowym wyzwaniem. Każda drużyna jest gotowa udowodnić swoją wyjątkowość i powalczyć o tytuł mistrza nowej ligi. W pierwszej kolejności do rywalizacji przystąpią ubiegłoroczny wicemistrz RESO Suwałki Football League, drużyna Szkarnulis Team Sejny oraz tegoroczny brązowy medalista letnich rozgrywek Top Liga Master, Preizol Amsterdam FC.

Pierwszy mecz będzie nie tylko starciem dwóch solidnych drużyn, ale także okazją do sprawdzenia, jak nowi zawodnicy dostosują się do tempa i poziomu rozgrywek. Będzie to moment, w którym pokolenie piłkarzy z większym i mniejszym doświadczeniem spotka się na boisku, tworząc niepowtarzalną atmosferę rywalizacji.

Piątkowy wieczór z Top Ligą Masters

Harmonogram godzinowy pozostałych spotkań poznaliśmy w minionym tygodniu podczas losowania par I kolejki, transmitowanego na żywo na kanale 3Film Commercial. Podsumowując, w nadchodzący piątek kibice zgromadzeni w hali sportowej OSiR zobaczą siedem starć, rozgrywanych w odstępach co 40 minut. Pierwszą kolejkę piłkarskiej Top Ligi Masters zakończą reprezentanci Gminy Suwałki i „Teraz Wschód” o godzinie 22:00.

 

Wszystkich kibiców zapraszamy do hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny, a emocje na najwyższym poziomie gwarantowane!

#SuwalskaLigaMistrzów

Sponsorzy: Elektromil, Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Suwałkach Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe EL-BEST Suwałki, GM Sprinkler Mirosław Protasiewicz, Opakowania Kartex, Hotel Szyszko, Kaufland, G-Soft, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach, Centrum Handlowe Suwałki Plaza, Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*