11.06.2024

Gala Mistrzów Agro. Wśród nagrodzonych mieszkańcy powiatu sejneńskiego

W niedzielę, 9 czerwca w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej przedstawiono laureatów wojewódzkiego etapu plebiscytu Mistrzowie Agro 2024. Wydarzenie odbyło się podczas pierwszego Podlaskiego Święta Sera, a uczestniczyli w nim m.in. wicemarszałek województwa Marek Malinowski i członek zarządu Bogdan Dyjuk.

Wśród gospodarstw agroturystycznych zwyciężyło Uroczysko Dolina Sarenek z miejscowości Hołny Wolmera w gminie Sejny, a tytuł najlepszego sołectwa otrzymała Kolonia Sejny.

Konkurs miał sześć kategorii: sołtys roku, rolnik roku, lider roku, koło gospodyń wiejskich roku, agroturystyka roku i sołectwo roku. Głosowanie trwało około dwóch miesięcy, a zwycięstwo przypadło temu, kto zebrał najwięcej głosów.
– Jeśli mówimy o Podlaskiem, zawsze rolnictwo pojawia się jako jeden z pierwszych obszarów gospodarki. Jesteśmy regionem przede wszystkim rolniczym. Ale to się nie dzieje samo przez się, za tym stoi ogromny ludzki wysiłek, to dzieje się dzięki wytrwałości ludzi, którzy pracują na roli, zajmują się przetwórstwem i warto ich docenić– mówił Bogdan Dyjuk, który w zarządzie województwa zajmuje się m.in. właśnie rolnictwem.

Laureaci


Tytuł Sołtysa Roku 2024 przypadł Adamowi Robertowi Zawistowskiemu z Nowodworc w gminie Wasilków. Rolnikiem Roku 2024 został Waldemar Chłud z Bodaczek w gminie Boćki. Tytuł Lidera Społeczności przyznano Barbarze Ładzie z miejscowości Łady Borowe w gminie Zambrów, a najwięcej głosów w kategorii Koło Gospodyń Wiejskich zdobyło KGW w Niskowiźnie w gminie Kolno. Wśród gospodarstw agroturystycznych zwyciężyło Uroczysko Dolina Sarenek z miejscowości Hołny Wolmera w gminie Sejny, a tytuł najlepszego sołectwa otrzymała Kolonia Sejny.


Laureaci podkreślali, że nagroda jest dla nich nie tylko ogromną radością, ale także motywacją do podejmowania kolejnych wyzwań.
Warto dodać, że Podlascy Mistrzowie Agro wezmą teraz udział w plebiscycie ogólnopolskim.Źródło: UMWP

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*