26.11.2023

Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach na Dni Przedsiębiorczości. Uczniowie w zakładach pracy

Łącznie 296 osób z 5 suwalskich i augustowskich szkół uczestniczyło w wizytach studyjnych w 10 przedsiębiorstwach.

Na jakość kształcenia wpływa efektywna współpraca szkół z pracodawcami. Zarówno w szkole, jak i w zakładach pracy młodzi ludzie zdobywają wiedzę, umiejętności i doświadczenie, niezbędne do funkcjonowania na rynku pracy.

Już tradycyjnie, z myślą o uczniach szkół branżowych i techników w Suwałkach i Augustowie, Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach poprzez wizyty studyjne w zakładach pracy włączyła się w organizację Dni Przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Podczas wizyt studyjnych uczestnicy wydarzenia mieli okazję poszerzyć wiedzę, poznać nowe rozwiązania i narzędzia technologiczne, zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie, zyskać wiedzę o umiejętnościach i predyspozycjach koniecznych do wykonywania danego zawodu, zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą oraz nawiązać kontakty z pracodawcami.

Młodzież z Zepołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół nr 4, Zespołu Szkół nr 6, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego oraz z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego odwiedziła takie przedsiębiorstwa, jak: Aquael Sp. z o.o., Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna, Piekarnia Cukiernia "Cymes", Hotel Logos, Hotel Szyszko, PPHU Laktopol Sp. z o.o. Zakład Produkcyjny Nr 1, Malow Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Handlowe SABO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp. k. oraz ZWM Dojnikowscy Sp. z o.o.

 

Źródło i fot. IPG w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*