30.11.2023

Kariera w cloud computing - jak zacząć?

Cloud computing oznacza przetwarzanie danych w chmurze. Jest to niewątpliwie jeden z najbardziej rozwojowych trendów branży informatycznej. Rozwiązania chmurowe usprawniają bowiem codzienną pracę setek milionów ludzi.

Na rynku wciąż brakuje inżynierów i managerów typu cloud. Jak zacząć karierę w cloud computing? Przedstawiamy Ci kilka praktycznych wskazówek.

Przeanalizuj branżowe trendy i własne możliwości

U źródła każdej ścieżki kariery powinny znajdować się osobiste potrzeby, predyspozycje i oczekiwania. Nie inaczej jest w branży IT! Wybierając zawód, kieruj się rozsądkiem, dokonaj analizy swoich mocnych i słabych stron pod kątem zatrudnienia. Zastanów się, które kwestie, związane z cloud computing, interesują Cię najbardziej. Chcesz nauczyć się projektować systemy chmurowe i aplikacje? A może bardziej zależy Ci na obsłudze projektów, związanych z bezpieczeństwem danych? Zrób listę prac, których realizacja przychodzi Ci łatwo i sprawia największą przyjemność.

Miej rękę na pulsie i sprawdzaj aktualne oferty pracy IT!

Trendy w IT ulegają ciągłym zmianom. Warto więc na bieżąco monitorować kierunki rozwoju cloud computing. To działanie ułatwia świadome kierowanie karierą, wybór studiów, szkoleń czy ofert stażu. Skąd czerpać wiedzę na temat perspektyw pracy i specyfiki projektów chmurowych? Obserwuj na bieżąco działania kilku firm, które wyznaczają obecnie trendy cloud computing. Mogą to być zarówno start-upy, jak i duże, międzynarodowe korporacje. Sprawdzaj też oferty pracy dla inżynierów i pozostałego personelu projektów cloudowych. Czytaj branżowe fora. Wnikliwie analizuj, jakie wymagania mają pracodawcy względem specjalistów systemów chmurowych.

Zdobądź wiedzę w teorii i praktyce

Praca przy obsłudze złożonych projektów chmurowych jest zajęciem bardzo odpowiedzialnym. Bez odpowiedniego zaplecza w postaci wiedzy teoretycznej i praktycznej nie będziesz w stanie sprostać oczekiwaniom rynku! Zainwestuj w kierunkowe wykształcenie i studia informatyczne ze specjalizacją w zakresie cloud computing. Poszerzaj wiedzę teoretyczną, uczestnicząc w branżowych szkoleniach i kursach, organizowanych zdalnie lub stacjonarnie. Zdobywaj też informacje samodzielnie, oglądając tutoriale i vlogi, poświęcone tematyce chmur.

Pracuj.pl: sprawdź najnowsze oferty dla cloud inżynierów

Korzystaj z ofert stażu lub praktyk w różnych firmach, by poznać specyfikę pracy osób, zajmujących się środowiskiem chmurowym. Podczas stażu masz niepowtarzalną okazję rozwinąć się pod patronatem doświadczonych ludzi z branży. Masz wówczas prawo popełniać błędy, które w stałej pracy inżyniera cloud są niedopuszczalne. Poprzez aktywną współpracę poznajesz własne predyspozycje zawodowe. Dowiadujesz się także, jak wygląda typowy dzień pracy osób, obsługujących projekty cloud.

Własny projekt i konkursy kluczem do sukcesu

Być może masz już wykształcenie i szeroki zasób wiedzy praktycznej na temat rozwiązań chmurowych. Chcesz znaleźć atrakcyjną pracę w wybranej firmie IT? Wyróżnij się z tłumu anonimowych kandydatów i przedstaw pracodawcy własne projekty. Ciekawym i skutecznym sposobem na szybkie wniknięcie w struktury prestiżowych firm jest też udział w organizowanych konkursach. Są to głównie konkursy, adresowane do utalentowanych, początkujących specjalistów cloud.

Podsumowanie

Praca na stanowiskach, związanych z obsługą środowisk chmurowych, jest zawodem przyszłości. Planujesz związać swoją przyszłość zawodową z cloud computing? Zdobądź stosowne wykształcenie i wiedzę praktyczną, samodzielnie pogłębiając zdobyte umiejętności.

Chcesz dokładnie wyliczyć okres przysługujących Ci urlopów z tytułu macierzyństwa? Skorzystaj z kalkulatora macierzyńskiego.

 

(artykuł sponsorowany)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*