30.11.2023

Od 3 grudnia Sudavia - nowa restauracja w Hotelu Szyszko*** [zdjęcia]

Restauracja Hotelu Szyszko*** przeszła kompleksową metamorfozę. Już od najbliższej niedzieli będzie przyjmować Gości pod nazwą Sudavia.

Poza tym zmienił się całkowicie wystrój lokalu, a dopełnieniem wszystkiego jest nowa karta menu z oryginalnymi potrawami, przygotowana przez nowego Szefa Kuchni - Łukasza Ogonowskiego. 

Nazwa Sudavia nawiązuje do dawnych terenów zamieszkiwanych przez Jaćwingów. 

- Nowa nazwa podkreśla nasz lokalny patriotyzm i dumę z faktu, że żyjemy w najpiękniejszym regionie Polski. Jednocześnie jest uwiarygodnieniem hasła Hotelu Szyszko*** - Twoje miejsce na Suwalszczyźnie - powiedział Tomasz Szyszko, właściciel hotelu. 

Regionalny charakter będzie widoczny nie tylko w nazwie, ale także w samej karcie menu, w której znalazły się smaki Suwalszczyzny w nowoczesnym wydaniu. 

- Od 3 grudnia Goście naszej restauracji będą mogli skosztować zupełnie nowych dań. Pojawią się m.in. kartacze z gęsiną, zupa z ryb Suwalszczyzny, pierogi z mięsem z wędzonego jesiotra, a także kilka dań wegańskich oraz bezglutenowych - opowiada Agnieszka Makowska, dyrektor ds. gastronomii w Hotelu Szyszko***. 

Nowym Szefem kuchni w Sudavii został Łukasz Ogonowski, który przez wiele lat zdobywał doświadczenie kulinarne w stolicy. Dla jednej restauracji z warszawskiej starówki zdobył prestiżowe wyróżnienie Złotego Widelca. Pozycje z nowej karty menu w Sudavii przygotował w niezwykle oryginalny sposób, z dbałością o każdy detal serwowanego dania. 

W nowej karcie pojawią się również alkohole kraftowe związane z naszym regionem, w tym piwo przygotowane według unikalnej receptury zespołu restauracji Sudavia. 

Restauracja zmieniła także swoje wnętrze. Remont został przeprowadzony zgodnie z koncepcją suwalskiego biura projektowego, a także wizją właściciela, któremu zależało, aby stworzyć klimatyczne miejsce zachęcające swoją aurą do odwiedzin.

- Najbliższy weekend będzie dla nas szczególnie ważny, ponieważ oprócz otwarcia nowej restauracji organizujemy Bal Andrzejkowy. W kalendarzu naszych przyjęć są oczywiście również Bal Sylwestrowy i Walentynkowy - zakończył Tomasz Szyszko.

Restauracja Sudavia zaprasza wszystkich codziennie od godz. 7.15 do 22.00 na ul. Innowacyjną 3 w Suwałkach.

(artykuł sponsorowany)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*