04.02.2024

Pensja kasjerów sieci Kaufland po podwyżkach wynosi od 4500 do 5500 zł brutto

Pracownicy Kaufland co roku otrzymują podwyżki wynagrodzeń, dzięki czemu firma od lat znajduje się w czołówce sieci handlowych oferujących najwyższe wynagrodzenie na stanowisku kasjer-sprzedawca.

Nie inaczej jest w tym roku – od stycznia pensja kasjerów po podwyżkach wynosi od 4500 do 5500 zł brutto. Kaufland przeznaczy na ten cel niemal 110 mln zł.

Kaufland znajduje się w czołówce sieci handlowych oferujących najwyższe wynagrodzenie na stanowisku sprzedawca-kasjer. Co roku firma przyznaje pracownikom podwyżki wynagrodzeń – w ciągu ostatnich 5 lat pensja na stanowisku sprzedawca-kasjer wzrosła o ponad 30%. Podwyżki nastąpią także w 2024 roku. Od stycznia wynagrodzenie kasjerów wynosi od 4500 do 5500 zł brutto. W lipcu planowana jest kolejna podwyżka wynagrodzeń.

- Pomimo wyzwań związanych z rosnącymi kosztami działalności i inflacją cały czas dokładamy starań, aby zapewniać naszym pracownikom konkurencyjne warunki zatrudnienia. Doceniamy codzienne zaangażowanie personelu i nie pozostajemy obojętni na sygnały dotyczące ich aktualnych potrzeb. Wychodząc im naprzeciw, oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, szerokie możliwości rozwoju oraz bogaty pakiet benefitów pozapłacowych. Dodatkowo w lipcu planujemy kolejne podwyżki wynagrodzeń – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska.

Szeroki pakiet benefitów

Zatrudnieni w sieci Kaufland mogą liczyć na szeroki wachlarz benefitów. Wśród nich jest m.in. bezpłatna, prywatna opieka medyczna, bony na Wielkanoc i Boże Narodzenie (łącznie do 1100 zł rocznie)​, paczki świąteczne​, pakiety odpornościowe, wyprawki z okazji narodzin dziecka, karta MultiSport, dofinansowanie do rozwoju prywatnych pasji (do 10 000 zł), a także dodatkowa wypłata emerytalna​, grupowe ubezpieczenie na życie​ czy pomoc w trudnej sytuacji życiowej​. Dodatkowo Kaufland organizuje konkursy dla pracowników i ich dzieci oraz imprezy integracyjne i jubileuszowe.

Miliony złotych na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Poza podwyżkami wynagrodzeń oraz licznymi benefitami w tym roku Kaufland zwiększył także wysokość odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, a środki te zostaną spożytkowane na potrzeby pracowników. Jak deklaruje sieć, w kolejnych latach odpis na fundusz socjalny będzie zwiększany o kolejne kwoty.

W Polsce sieć Kaufland posiada 245 marketów i zatrudnia ok. 15 500 pracowników.

Źródło: Biuro prasowe Kaufland

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*