13.09.2023

Gmina Rutka - Tartak. Nietrzeźwy kierowca fiata

Policjanci z Rutki - Tartak zatrzymali 55-latka, który mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie kierował bez uprawnień fiatem. Mężczyzna „wpadł”, kiedy mundurowi sprawdzali sygnały od mieszkańców naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci systematycznie sprawdzają sygnały od mieszkańców naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tak też było w sobotę po południu.

Mundurowi z Rutki - Tartak wzięli pod lupę kierowców w rejonie swojego działania. Tuż po godzinie 17.00 na terenie gminy ich uwagę zwrócił mężczyzna siedzący za kierownicą fiata, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W rozmowie z kierowcą mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości 55-latka wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi  do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*