11.09.2023

Malesowizna. Pijana 33-latka wjechała do rowu. Miała prawie 4 promile

Dyżurny suwalskiej komendy, w niedzielę po południu, otrzymał informację, że w miejscowości Malesowizna nietrzeźwa kobieta wjechała samochodem do rowu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierująca audi, najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Świadkowie zdarzenia podbiegli do pojazdu, chcąc pomóc kierowcy. Wyczuli od siedzącej za kierownicą kobiety zapach alkoholu i nie pozwolili jej oddalić się z miejsca do przyjazdu policjantów. Badanie stanu trzeźwości 33-latki wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego.

 

Źródło: KMP w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*