14.09.2023

Wybory 2023. Bogumiła Olbryś, kandydatka PiS do Sejmu, z sześciopunktowym programem

Rodzina, edukacja, drogi i kolej, ochrona środowiska, rolnictwo, równy status kobiet i mężczyzn - to główne ze spraw jakimi w przyszłym Sejmie chce się zająć Bogumiła Olbryś.

Na wyborczej liście kandydatów Prawa i Sprawiedliwości dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży ma numer 4 i jest pierwszą kobietą. O swoim programie mówiła podczas spotkania z mediami na Starym Rynku, w historycznym centrum Łomży.

- Zostałam zaproszona na listę Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 24 obejmującym województwo podlaskie i ubiegam się o niezwykle ważną funkcję w naszej Rzeczpospolitej, czyli o wybór do Sejmu. Gdy otrzymałam tę informację, zaczęłam się zastanawiać jaki może być mój wkład w rozwiązywanie problemów, stanowienie prawa, pracę dla dobra wspólnego Polaków. Pomyślałam więc o takim własnym programie wyborczym, w którym mogą być sprawy ważne dla województwa podlaskiego - powiedziała Bogumiła Olbryś.

Główny program, z jakimi zwraca się do wyborców, zawarła w sześciu punktach.   

- Pierwszy to RODZINA. To jest dla nas wszystkich fundament. To najmniejsze środowisko, od którego jednak wszystko się zaczyna. Daj Boże, aby to było jak najczęściej dobro, ale czasami są takie sprawy, które trzeba wesprzeć, dopracować, wspomóc... Tym się chcę zajmować. Drugą dziedziną, bardzo dla mnie ważną z racji wykształcenia jest EDUKACJA. Będę o te sprawy bardzo mocno zabiegała. Edukacja to dla mnie nie tylko przekazywanie wiedzy szkolnej, ale także opieka, wychowanie, kształtowanie młodych ludzi. To podstawa nie tylko dobrostanu pojedynczych osób, ale też rozwoju całego państwa. Bardzo ważną kwestią jest materialny status osób pracujących w systemie edukacji. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, który dba o różne obszary naszego państwa, od stycznia zapowiada podwyżki w wysokości 12 procent. Jako osoba znająca z codziennej pracy problemy edukacji, zrobię wszystko, aby było to więcej niż 12 procent. Będę walczyła także o dofinansowanie szkolnictwa na każdym poziomie, z akademickim włącznie. Zawód nauczyciela jest bardzo trudny, wymaga poświęcenia, stałego dokształcania, doszkalania... Cały system, z uwzględnieniem także roli uczniów i rodziców, trzeba będzie nieco pozmieniać. Mam tu na myśli na przykład sprawy oświatowej biurokracji: mniej administrowania, a więcej czasu poświęcanego uczniom - podkreślała Bogumiła Olbryś.

 

 

Inny programowy punkt byłej radnej Łomży dotyczy INFRASTRUKTURY - drogowej i kolejowej.

- Przez 10 lat byłam w samorządzie miasta. Wiele ulic, dzięki moim staraniom, służy mieszkańcom. Nie tak, dawno, w lipcu, z udziałem ministra Jacka Sasina, rozpoczęliśmy przywracanie Łomży na kolejową mapę Polski. Będzie połączenie do Białegostoku, Warszawy, skorzystają mniejsze miejscowości jak Sokoły czy Czerwony Bór. Mieszkańcy i przedsiębiorcy całego subregionu łomżyńskiego potrzebują infrastruktury kolejowej - opowiadała Bogumiła Olbryś.  

W swoim programie dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży umieściła też ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ ROLNICTWA oraz OCHRONĘ ŚRODOWISKA.

- Codziennie słyszę od moich uczniów i ich rodziców o problemach, z jakimi się borykają. To dziedzina wymagająca doinwestowania i dopracowania. Wiem, że hasło ochrony środowiska może budzić kontrowersje, ale dla mnie jest to zawsze zestawienie: środowisko - człowiek. Muszą to być wobec siebie podmioty równie ważne. Na tym powinno się skupić ustawodawstwo, choć już wiele za rządów Prawa i Sprawiedliwości się na dobre zmieniło - tłumaczyła.

Ostatnie z podstawowych haseł Bogumiły Olbryś to RÓWNE TRAKTOWANIE KOBIET i MĘŻCZYZN w sferze zawodowej i publicznej. Jak przyznała, z problemami  w tej sferze zetknęła się w młodości osobiście.

- Parytety dotyczące działalności politycznej to tylko część tego zjawiska - dodała.

Bogumiła Olbryś przypomniała także główne  programowe propozycje przedstawione przez Prawo i Sprawiedliwość, pod którymi się w pełni podpisuje: zwiększone pakiety socjalne, które zlikwidowały barierę biedy w dostępie do edukacji, darmowe autostrady, leki dla młodzieży i seniorów, przyjazne osiedla, lepsze posiłki w szpitalach, "lokalna półka" w handlu, bon szkolny "Poznaj Polskę", emerytury stażowe.

- Prawo i Sprawiedliwość wsłuchało się w potrzeby całej Polski, poszczególnych ludzi - podkreśliła Bogumiła Olbryś.

Podczas konferencji wsparli ją prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki.

 

 

- Dotychczas samorząd Łomży miał szczęście do dobrej współpracy z posłankami Bernadetą Krynicką i Aleksandrą Łapiak. Udało się dzięki temu zrealizować szereg kluczowych inwestycji - to np. Filharmonia Kameralna, Hala Kultury, obiekty sportowe. Wierzę, że nasze miasta znów będzie miało swego przedstawiciela w Sejmie: panią Bogumiłę Olbryś - powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski, a wiceprezydent Andrzej Garlickj dodał, że jest to znakomita kandydatka znana jako  dobry gospodarz i wspaniały pedagog.   

MG

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*