Zapraszamy na relację na żywo


Trefl Gdańsk


Ślepsk Malow Suwałki

25.02.2024
17:30

28.11.2023

Gdzie w Polsce żyje się najlepiej? Suwałki na 27 miejscu

Indeks Zdrowych Miast to projekt, który analizuje warunki życia w 66 miastach na prawach powiatu. Nasze miasto w tym rankingu zajęło wysokie 3 miejsce w kategorii „Ludność i Pokolenia”, a w całym zestawieniu 27 pozycję wyprzedzając sąsiadów: Łomżę, Bielsk Podlaski, Siedlce czy Ostrołękę.

Inicjatywa grupy Lux Med, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej ma pokazać podejście samorządu do  tematów związanych ze zdrowiem społeczeństwa.

Publikacja to zbiór informacji o inwestycjach i działaniach, jakie samorządy wdrażają, tworząc zrównoważoną przestrzeń miejską. Miasta zostały ocenione w ośmiu kategoriach: zdrowie, ludność i pokolenia, usługi komunalne i społeczne, edukacja, mieszkalnictwo, środowisko, infrastruktura i przestrzeń.

- W rankingu „Indeks Zdrowych Miast 2023” wzięto pod uwagę 8 obszarów. Miasto Suwałki stale podejmuje działania by w pełni spełnić oczekiwania mieszkańców w każdym z nich. Satysfakcjonujący jest fakt, iż w kategorii ludność i pokolenia nasze miasto zajęło wysokie 3 miejsce – komentuje wyniki rankingu Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Z pełnymi wynikami można zapoznać się TUTAJ.

Źródło: UM w Suwałkach

udostępnij na fabebook
28.11.2023, 22:08:04

Kris

Warszawa? XD

Skomentuj:
nick*
komentarz*