Zapraszamy na relację na żywo


Trefl Gdańsk


Ślepsk Malow Suwałki

25.02.2024
17:30

26.11.2023

Od poniedziałku jeszcze gorzej na rondzie przy Bulwarowej. Przejezdne ma być dopiero przed świętami

Od kilku tygodni Suwałki korkują się przez rozbudowę ronda u zbiegu Bulwarowej, Sikorskiego i Emilii Plater. W godzinach szczytu zatykają się ulice Kościuszki, Noniewicza i Utrata.

Wszystko dlatego, że zamknięta jest ul. Bulwarowa, na której powstaje m.in. prawoskręt. Od najbliższego poniedziałku do czwartku, ma być jeszcze gorzej, ponieważ zamknięty będzie przylegający do ronda krótki odcinek ulicy Emilii Plater.

Jak informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach, "w związku z rozbudową ul. E. Plater, ul. gen. W. Sikorskiego oraz Ronda Polskiej Organizacji Wojskowej w Suwałkach, w dniach 27 – 30.11.2023 r. zostanie wyłączona z ruchu ul. E. Plater (na odcinku od Ronda Polskiej Organizacji Wojskowej do skrzyżowania z ul. P. Suzina)".

Objazd odbywać się będzie ulicami: Sikorskiego – Gałaja – Kamedulską.

W związku z pracami na ul. Emilii Plater, w środę 29 listopada część okolicznych mieszkańców będzie miała problemy z dostępem do bieżącej wody

- Nastąpi wstrzymanie lub ograniczenie w dostawie wody w rejonie ul. Emilii Plater od nr. 19 do nr. 45B, Kościuszki 79 oraz Skłodowskiej w godz. 8.00-15.00. Po przywróceniu dostawy wody może czasowo wystąpić jej zabarwienie. Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o przygotowanie się na brak wody. W razie pytań prosimy o kontakt z dyspozytorem pod numerem telefonu 668 903 263 – komunikuje Przedsiębiorstwo Wodociagów i Kanalizacji.

Przebudowa zniszczonego przez samochody ciężarowe Ronda Polskiej Organizacji Wojskowej i dobiegających do niego odcinków ulic jest niezbędna, ale mogłaby trwać znacznie krócej. Jak widać na wykonanej w piątkowe południe fotografii, zaangażowanie sił i sprzętu jest minimalne. To jeden z newralgicznych punktów komunikacyjnych miasta i prace powinny tu być prowadzone, no może nie w niedziele i święta, co obserwujemy na budowie jednego z marketów przy Reja, ale na pewno z większą intensywnością.

Według założeń, rondo ma zostać udostępnione dla ruchu za niespełna miesiąc - przed Świętami Bożego Narodzenia, a wiosną ponownie zostanie zamknięte po to, żeby wykonawca mógł wylać wierzchnie warstwy asfaltu.

WD

Fot. Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*