Zapraszamy na relację na żywo


Trefl Gdańsk


Ślepsk Malow Suwałki

25.02.2024
17:30

25.11.2023

Suwałki. Do poniedziałku możesz podpowiedzieć, gdzie miasto powinno ustawić ławki

Dobiegają końca ogłoszone przez Prezydenta Suwałk konsultacje społeczne na temat propozycji rozmieszczenia ławek na terenie miasta. Swoje propozycje można składać jeszcze do 27 listopada. Do tej pory wpłynęło ich 42.

Konsultacje rozpoczęły się 13 listopada. Urząd Miejski otrzymal, jak na razie, 12 zgłoszeń w formie papierowej i 30 w formie on-line.
 
Konsultacje są prowadzone właśnie w tych 2 formach:
 

  • on-line poprzez platformę NaprawmyTo.pl (dostępny jest tam konkretny znacznik dotyczący propozycji na miejsce do ustawienia ławeczki. Można zaznaczyć dokładną lokalizację na mapie. (poniżej zdjęcie ze strony) Link: https://naprawmyto.pl/suwalki

 

  • W formie tradycyjnego formularza konsultacyjnego, stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia. Wypełniony formularz należy przesłać na adres e-mail: sekretariat@zdiz.suwalki.pl albo przesłać lub dostarczyć na adres: Urząd Miejski w Suwałkach ul. Mickiewicza 1, 16-400 Suwałki. Formularz został też dołączony do wydania DwuTygodnika Suwalskiego z dnia 9 listopada br.


Informacja na temat konsultacji społecznych ws. ławek została zakomunikowana w 4.000 nakładzie DwuTygodnika Suwalskiego, wysłano ponad 2.000 sms`ów do mieszkańców z Miejskiego Systemu SMS. Artykuły w tej sprawie pojawiły się na suwalskich portalach oraz w mediach społecznościowych.
 
Obecna liczba ławek na terenach miejskich (ZDiZ, OSiR, SOK) wynosi 638, zaś łączna liczba miejsc do siedzenia (całe miasto, razem ze spółdzielniami i wspólnotmi mieszkaniowymi) 883.
 
Po zebraniu i opracowaniu wniosków z konsultacji społecznych informacja zostanie przekazana Radzie Miejskiej w Suwałkach.

Źródło: UM Suwałki

Fot. Archiwum Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*