Zapraszamy na relację na żywo


Trefl Gdańsk


Ślepsk Malow Suwałki

25.02.2024
17:30

28.11.2023

W poniedziałek policjanci skontrolowali ponad 900 kierowców. Czterech ma teraz poważne problemy

Trzeźwy poniedziałek jednak nie dla wszystkich kierowców. Wczoraj policjanci z drogówki zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu lub podobnie działającego środka.

Wczoraj policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców podróżujących po suwalskich drogach. W sumie od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora mundurowi przebadali ponad 900 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu lub podobnie działającego środka.

Mundurowi zatrzymali dwie osoby, które kierowały, będąc w stanie nietrzeźwości. Na ulicy Krzywólka, po godzinie 6.00, wpadł 62-latek, który kierował fiatem mając ponad 1,4 promila alkoholu. Natomiast w Poddubówku 47-latek  wsiadł za kierownicę fiata mając ponad 1,2 promila alkoholu.

W gminie Przerośl policjanci zatrzymali kierowcę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że 19-latek jest pod działaniem narkotyków. Przyznał policjantom, że wcześniej palił marihuanę. Pobrano od niego krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie. Po otrzymaniu analizy z pobranej krwi będzie można ustalić zakres jego odpowiedzialności.

Z kolei 31-letni nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany na ulicy Sejneńskiej. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu. Zgodnie z taryfikatorem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

 

Źródło: KMP w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*