07.05.2024

SKB Litpol-Malow - Badminton Academy Hawel 6:1. Pogrom w Suwałki Arenie

W telewizyjnym, transmitowanym przez TVP Sport spotkaniu 8. kolejki Lotto Ekstraligi lider rozgrywek, SKB Litpol-Malow Suwałki chociaż wystąpił w okrojonym, krajowym składzie, wysoko pokonał ekipę z Poznania Badminton Academy Hawel i zdobył komplet punktów.

Suwalczanie po raz kolejny zdobyli komplet punktów w spotkaniu ligowym. Tym razem na rozkładzie podopiecznych Jerzego Dołhana znalazła się ekipa Rafała Hawla Badminton Academy Hawel. Poznanianie mają jeszcze teoretyczne szanse na awans do czwórki najlepszych zespołów ligowych. Wszystko zależy od spotkania Unii Bieruń, która aktualnie jest na czwartej pozycji.

W pierwszych pojedynkach Robert Cybulski i Przemysław Szydłowski oraz Anastasiya Khomich (na zdjęciu) i Karolina Szubert bez większych problemów pokonali przeciwników z Poznania. Pojedynki z Rafałem Hawlem i Maciejem Kowalikiem oraz Rużaną Cybulką i Dominiką Kwaśnik zakończyły się po dwóch setach.

Gry pojedyncze w hali Suwalki Arena również przebiegły bez historii. W czterech pojedynkach zdecydowanie lepsi okazali się suwalczanie. Mecze wygrali Mikołaj Szymanowski, Andrzej Niczyporuk, Ulyana Volskaya oraz Anastasiya Khomich. 

W grze mieszanej zagrali doświadczeni Kamila Augustyn i Robert Cybulski, którzy spotkali się z Rafałem Hawlem i Dominiką Kwaśnik. Po pierwszym secie zanosilo sie na 7:0, ale ostatecznie lepsi okazali się poznanianie, którzy zdobyli honorowy punkt w tym spotkaniu. 

Niepokonana suwalska drużynę pod koniec maja czeka jescze mecz z Unią Bieruń, a potem już tylko wielki finał z udziałem czterech zespołów. Po ubiegłorocznym brązowym medalu, SKB Litpol-Malow walczy o powrót na tron, o swój 20. już tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Mecz 8. Kolejki Lotto Ekstraligi Badmintona

SKB Litpol-Malow Suwałki  – Badminton Academy Hawel Poznań 6:1

Robert Cybulski, Przemysław Szydłowski – Rafał Hawel, Maciej Kowalik 15:8, 15:12

Anastasiya Khomich, Karolina Szubert – Rużana Cybulka, Dominika Kwaśnik 15:8, 15:11

Mikołaj Szymanowski – Michał Szczypka 15:13, 15:5

Andrzej Niczyporuk – Maciej Kowalik 15:5, 15:8

Ulyana Volskaya – Rużana Cybulka 15:11, 15:10

Anastasiya Khomich – Mariola Hawel 15:6, 15:10

Robert Cybulski, Kamila Augustyn – Rafał Hawel, Dominika Kwaśnik 15:10, 12:15, 12:15

WD

Źródło i fot. PZBad, SKB Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*