06.05.2024

SKB Litpol-Malow – Badminton Academy Hawel Poznań we wtorek w Suwałki Arenie. Przedostatnia okazja

We wtorek, 7 maja o godz. 15:00 w hali Suwałki Arena w 8. kolejce Lotto Ekstraligi Badmintona lider tabeli, SKB Litpol-Malow Suwałki podejmie zajmującą 6. miejsce drużynę z Poznania.

Dla suwalskiego zespołu, który zmierza po 20. już tytuł Drużynowego Mistrza Polski, będzie to przedostatni w tym sezonie występ przed własną publicznością. Podopieczni trenera Jerzego Dołhana zagrają jeszcze u siebie 21 maja z Unią Bieruń, a później czeka już ich udział w turnieju Final Four o medale.

Suwalscy badmintoniści, którzy mają na koncie komplet zwycięstw i punktów, udział w finałowym turnieju mają już zapewniony. Ich wtorkowi rywale z Poznania mają zaś apetyty na zajęcie 4. miejsca. Spotkanie w Suwałki Arenie będzie dla nich meczem o wszystko. Rafał Hawel i koledzy swojej szansy upatrują w tym, że SKB Litpol-Malow zagra wyłącznie w krajowym składzie – bez Francuzów Leo Rossiego i Xu Wei oraz Ukraińca Danylo Bosniuka.

Siła suwalskiego zespołu, w którym nie brak reprezentantów Polski: Roberta Cybulskiego, Mikołaja Szymanowskiego, Andrzeja Niczyporuka, Anastazji Chomicz i Uliany Wolskiej (na zdjęciu w wygranym przez SKB Litpol-Malow 6:1 spotkaniu z AZS UM w Łodzi), jest tak duża, że i bez obcokrajowców powinien pokazać wyższość nad gośćmi z Poznania.

Przypominamy, mecz 8. kolejki Lotto Ekstraligi Badmintona w hali Suwalki Arena już w ten wtorek, 7 maja o godz. 15:00. Wstęp wolny.      

Wojciech Drażba

Fot. Michał Sobolewski / SKB Suwałki

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*