28.11.2014

Finał przedwyborczy zmagań. Kandydaci podsumowali i dziękowali

Kampania przed drugą tura wyborów prezydenckich straciła impet. Nie wytaczano przeciw sobie ciężkich dział. Nie odbyła się też otwarta debata publiczna. Na chwilę przed ciszą wyborczą Czesław Renkiewicz i Grzegorz Gorlo podsumowali wyborczą rywalizację.

- To była zupełnie inna kampania niż ta przed pierwszą turą - zauważył ubiegający się o reelekcje Czesław Renkiewicz.

Gdy opadły emocje pierwszych wyborów, z ulic i płotów zaczęły znikać bilbordy, a kampania przeniosła się w darmową przestrzeń portali społecznościowych. Przy ulicach niezmiennie wisiał tylko wizerunek Bożeny Kamińskiej, której sztab wyborczy licząc na drugą turę, wykupił miejsca do końca listopada.

- Pani poseł rozbiła się o radnego miejskiego, który wydał na kampanie 4 tysiące złotych - chwalił się z przekąsem Grzegorz Gorlo.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na podsumowującej kampanię konferencji zdawał się nie zauważać jednak, że posłankę Platformy Obywatelskiej już pokonał i to z nią podjął dialog. Tłumaczył się z wiatraków, udziałów w spółkach biopaliwowych oraz swoich finansów.

Gorlo z Renkiewiczem spotkali się dwukrotnie w czasie debat telewizyjnych. Pierwsza była jednak monotonnym odpytywaniem kandydatów. Druga przyjęła formę rozmowy bez trudnych pytań i politycznych emocji. Nie doszło natomiast do, proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość, otwartej debaty publicznej. Miała się ona odbyć w suwalskiej PWSZ.

Zupełnie inne strategie przyjęli kandydaci przy szukaniu poparcia. Deklarację oddania głosu na Czesława Renkiewicza złożyli wszyscy, którzy odpadli po pierwszej turze. Wsparł go również lokalny PSL i Cezary Cieślukowski, który ma szansę na fotel marszałka województwa.

Inną strategię przyjął Grzegorz Gorlo. Przez ostatnie dni unikał partyjnej łatki, a na jego konferencjach nie pojawiał się poseł Jarosław Zieliński.

O tym, kto zostanie prezydentem, suwalczanie zadecydują w najbliższą niedzielę. Obaj kandydaci mają zagwarantowany mandat radnego. Ich stronnictwa nie mają jednak większości w Radzie Miejskiej i konieczne będzie tworzenie koalicji z pozostałymi kółkami radnych.

serwis wyborczy suwalki24.pl - Wybory samorzadowe 2014

[21.11.2014] Sonda. Na wybory pójdziemy, ale na kogo zagłosujemy?

[20.11.2014] Od nas do sejmiku. Aż czterech ludowców [zobacz skład]

[19.11.2014] Ruszają rozmowy o koalicji. PiS znowu w opozycji?

[18.11.2014] Radni i kandydaci. Zobacz, kto ile dostał głosów w okręgu nr 1

[18.11.2014] Radni i kandydaci. Zobacz, kto ile dostał głosów w okręgu nr 2

[18.11.2014] Radni i kandydaci. Zobacz, kto ile dostał głosów w okręgu nr 3

[18.11.2014] Radni i kandydaci. Zobacz, kto ile dostał głosów w okręgu nr 4

[18.11.2014] PiS nie wyklucza koalicji z Czesławem Renkiewiczem

[17.11.2014] Czesław Renkiewicz i Grzegorz Gorlo spotkają się w drugiej turze

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*