27.03.2021

Maciej Musiałowski i Julia Wieniawa. Milion wyświetleń w 48 godzin utworu “Zabierz tę miłość”

“Zabierz tę miłość” to debiutancki utwór Macieja Musiałowskiego, który jest autorem słów i muzyki do piosenki. Do współwykonu zaprosił Julię Wieniawę, która w zmysłowy i tajemniczy sposób ujawnia słuchaczowi wszystkie emocje, które przeplatają się w utworze.

Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia miłosna.

Zabierz tę miłość” to ujmująca i niesamowicie emocjonalna muzyczna podróż opowiadająca o miłości wraz ze wszystkimi jej odcieniami, przedstawiona przez dwójkę młodych i wrażliwych ludzi. Trzeba mieć niebywały talent, aby o rzeczach banalnych pisać w niebanalny sposób, co udało się Maciejowi Musiałowskiemu. Duet dopełnia Julia Wieniawa, która w zmysłowy i tajemniczy sposób ujawnia słuchaczowi wszystkie emocje, które przeplatają się w utworze. Za produkcję piosenki odpowiada jeden z bardziej uznanych producentów Wojtek Urbański, znany między innymi z zespołu Rysy.


 

Jak do tego doszło?

W  połowie lutego na platformie Storytel ukazało się słuchowisko „Random”, w którym główne role odgrywają Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski. Tytułowy Random to aplikacja, która umożliwia nawiązywanie znajomości z przypadkowymi ludźmi. Słuchowisko wprowadza nas w relację @Jantar91 (Julia Wieniawa) i @Buki92 (Maciej Musiałowski). Śledzimy w nim zjawiska charakterystyczne dla fascynacji drugą osobą, jak wzajemne poznanie, pierwsze uczucia i towarzyszące im komplikacje. To historia gdzie przyjaźń łączy się z miłością, a tragizm miesza z humorem. 

Kto choć raz miał podobną aplikację z pewnością uśmiechnie się do siebie.

”Zabierz tę miłość”, który został napisany i skomponowany przez samego Macieja, nawiązuje bezpośrednio do słuchowiska. Autor miał w głowie ten utwór już od dawna, a projekt “Random” był motywacją do ukończenia pracy nad piosenką. Melodia i część tekstu zostały napisane dokładnie rok temu, podczas pierwszego lock downu, bedąc autentycznym zapisem emocji Macieja. Producenci zdecydowali się na wykorzystanie pierwszych szkiców Macieja, a on na dopisanie kolejnej zwrotki dla Julii. 

- Relacje, rozstania i rozbieżności - to emocje, które prowadziły mnie podczas pisania tego utworu. Wyjechałem, nie chciałem stać się ofiarą lock downu, zamkniętą w mieszkaniu samotnie z psem i głową pełną myśli. Szczęście w nieszczęściu przyniosło zaproszenie od pewnej Rosjanki, która mianowała się moją ciocią. W jej pięknym domu stał fortepian, któremu przyglądałem się dość długo. W końcu się przełamałem. Z dnia na dzień przelałem swoje uczucia na pierwszą zwrotkę i refren. Bałem się. Nie chciałem znów wpadać w basen tych uczuć, ale stało się i… nie żałuję, bo dzięki temu w końcu mogłem się uwolnić od tych emocji. Propozycja wzięcia udziału w słuchowisku przyszła niedługo później. Być może był to znak mówi  - Maciej Musiałowski.

- Nigdy nie brałam udziału w tak ciekawym projekcie jak “Random”. Mogłam się sprawdzić na wielu płaszczyznach, zaczynając od nagrywania słuchowiska, potem odcinka filmowego i na koniec zaśpiewania piosenki o miłości. Dzięki temu, że przeżywałam tę przygodę z Maćkiem, którego dobrze znam od lat, mogłam zbudować między moją postacią, a jego naprawdę szczere emocje. To przełożyło się na pewno na słuchowisko i na naszą piosenkę - Julia Wieniawa.

W klipie nie występują @Jantar91 i @Buka12 znani ze słuchowiska, a po prostu Julia i Maciej, którzy mieli za zadanie urzeczywistnić emocje bohaterów Randoma. Teledysk kończy się tajemniczym i tragicznym rozstaniem młodych ludzi, co pozostawia w widzu wrażenie nieskończonej opowieści. Z resztą słusznie, ponieważ wszystko dzieje się na tle zapowiedzi kolejnej części słuchowiska, o której nadejściu informują nas autorzy. Czy zatem dają nam do zrozumienia, że ta miłość nie przetrwała? Jak potoczą się dzieje Jantara i Buki powinniśmy dowiedzieć się jeszcze w tym roku.

Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiada Jakub Barzak, który jest jednym z pomysłodawców słuchowiska. Za kamerą stanął Maciej Twardowski, znany m.in. z filmów “Wszystkie nieprzespane noce” i “Deer Boy”. Za produkcję teledysku odpowiada Olga Kraszewska / Don’t Panic Production. Choreografię, którą obserwujemy w klipie, przygotował Stefano Terrazzino. 

Za sukcesem “Randoma” stoi między innymi innowacyjność projektu, polegająca na połączeniu słuchowiska z mini serialem wideo. Za scenariusz i reżyserię słuchowiska i towarzyszących odcinków wideo odpowiada Natasza Parzymies. Natasza wpisała się na stałe w świadomości widzów jako producentka i reżyserka serialu “Kontrola”, który na You Tube ma prawie 50 mln wyświetleń. Odcinki wideo Randoma są dostępne również na jej kanale LINK 

Słuchowisko “Random” jest dostępne w aplikacji Storytel 

LINK https://www.storytel.com/pl/pl/books/2173674-Random 


 


 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*