21.10.2015

KORWiN pyta o emigrantów. Suwałki lepsze niż Syria?

Wiadomo, że imigranci z Bliskiego Wschodu nie kwapią się do zamieszkania w Suwałkach. Mimo to w mieście nad Czarną Hańczą nie ustają protesty przeciwko ich osiedlaniu. Krzysztof Kowalewski, kandydat na posła z partii KORWiN, zapytał prezydenta Czesława Renkiewicza, czy są plany utworzenia ośrodka dla uchodźców w Suwałkach.

- Na niedzielnym marszu przeciw uchodźcom pytano mnie, ilu ich będzie w Suwałkach. Nie potrafiłem odpowiedzieć, bo tego tak naprawdę nikt nie wie  - mówił Krzysztof Kowalewski, czwórka  z listy KORWiN.

Prawicowiec przestrzegał, że ośrodki jakie administracja centralna przygotowała, aby zabezpieczyć przybywających do Polski emigrantów są zbyt małe, aby wypełnić wszystkie limity określone przez Unię Europejską. Jego zdaniem ich przyjęcie skutkować będzie drenowaniem budżetu i brakiem asymilacji kulturowej.

- Przygotowane w województwie podlaskim ośrodki nie poradzą sobie. Dlatego chcemy zapytać prezydenta Suwałk, czy prowadzone są rozmowy, które doprowadzą do umieszczenia na terenie Suwałk imigrantów? - pytał Kowalewski.

Pismo w tej sprawie w środę wpłynęło do kancelarii Czesława Renkiewicza.

(mkapu)

serwis wyborczy suwalki24.pl - Wybory parlamentarne 2015

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*