21.10.2015

Krzysztof Jurgiel do wyborców: Znam Wasze problemy

Niebawem czekają nas wybory parlamentarne, w których wybierzemy rządzących Polską przez najbliższe 4 lata. Te 4 lata zadecydują o naszej polskiej przyszłości. Będą też decydujące dla ziemi, na której mieszkacie i dla Waszych losów. Mimo różnic, które nas dzielą to łączą nas troska o los Polski a szczególnie troska o pomyślność ziemi suwalskiej i augustowskiej, której Suwałki są stolicą.

Znam Wasze problemy – pracowałem dla Was jako poseł ziemi podlaskiej. Jako Minister Rolnictwa a potem wieloletni Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi walczyłem o polepszenie losu rolników, których owoce pracy są na naszych stołach. Jako wieloletni samorządowiec wiem z jakimi trudnościami borykacie się codziennie a jako doświadczony poseł potrafię wyjść im naprzeciw pisząc ustawy, zgłaszając interpelacje oraz konsekwentnie i cierpliwie upominać się o sprawy Suwałk i Augustowa oraz miast i wsi, które je otaczają. Nie jestem tylko mieszkańcem Białegostoku – czuję się odpowiedzialny za całe województwo podlaskie a w szczególności za Wasz region. Nie możecie czuć, że Wasi reprezentanci po wyborze wyjechali do stolicy zapominając o złożonych obietnicach. Ja tego na pewno nie zrobię!

Wiem, że dotykają Was skutki bezrobocia oraz wiele lat zaniedbań w budowie dróg i infrastruktury kolejowej. Wiem, że macie prawo czuć się pominięci przy podziale pieniędzy na inwestycje w rozwój przemysłu i turystyki a brak zainteresowania rządów w ostatnich 25-lat wolnej ojczyzny mogły Was rozczarować. Przepraszam Was za te zaniechania i w imieniu Prawa i Sprawiedliwości daje słowo, że naprawiając Polskę będziemy pamiętać o Waszych potrzebach i problemach. Partia, z której listy startuję nie zgadza się, by nazywano tą ziemię Polską B czy nawet C i traktowano gorzej niż resztę kraju. Po latach zaniedbań należy się Wam znacznie większa uwaga i troska i jako poseł ziemi podlaskiej będę walczył o inwestycje dla tego regionu. Inwestycje w turystykę, rolnictwo i przemysł muszą iść w parze z rozwojem dróg i kolei. Ta pomoc to nie jest jałmużna – to się Wam należy i ja będę o tym pamiętał.

Nie składam Wam obietnic. Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość, którego byłem współzałożycielem wygra wybory parlamentarne jako poseł zamiast opowiadać o planach budowy E-67 po prostu dopilnuję jej zbudowania nie zapominając, że jest wiele lokalnych dróg łączących Suwałki z Augustem, z Oleckiem, Sejnami oraz Suwalszczyznę z Polską centralną. Będę pamiętał o rolnikach czekających teraz latami na wyrównanie szkód wyrządzonych przez zwierzynę leśną, poszkodowanych przy wytaczaniu parków narodowych i krajobrazowych oraz dotkniętych suszą i afrykańskim pomorem świń. Nie może tak być, żeby musieli porzucać gospodarstwa i demonstrować pod urzędami. Jako poseł będę zapobiegał dalszej likwidacji szkół i zamykania szpitali. Dopilnuję aby podlascy urzędnicy pod rządami Prawa i Sprawiedliwości służyli mieszkańcom, a środki unijne ponownie zaczęły wspierać rozwój Polski Wschodniej, której jesteśmy częścią.

Nie zgadzam się aby tragiczny los uchodźców z Bliskiego Wschodu przysłonił dramat naszych rodaków z Kresów, Kazachstanu i Syberii. Polacy pozostawieni i wywiezieni w XX wieku na wschód mają prawo do pierwszeństwa w naszej pomocy. Będę walczył aby zamiast uchodźców z Syrii w Suwałkach i na Podlasiu dach nad głową najpierw znaleźli nasi rodacy, potomkowie tej ziemi. Nie muszę Was o tym przekonywać –Wasi przodkowie przelewali krew w obronie tej ziemi a losy ofiar Obławy Augustowskiej ciągle czekają na prawdę i na swojego kronikarza. Jako poseł jestem winny im walkę o przywrócenie pamięci i tego zobowiązania dotrzymam.

Nie jestem mówcą, literatem ani plastikowym tworem specjalistów od reklamy politycznej. Nie umiem składać pięknych obietnic patrząc na sondaże. Staram się postępować według słów Pisma Świętego „Niech mowa Wasza będzie prosta. Tak – tak, nie – nie”. Dlatego nie obiecywałem i nie obiecuję niczego czego nie dam rady zrealizować. Wolę pracować dla Was zamiast Wam obiecywać. Wolę rozmawiać z ludźmi słuchając czego ode mnie oczekują. Moją rolą jest wypełniać Waszą wolę, bo jako poseł jestem na Waszej służbie. Codziennie czekam na Wasze problemy i pomysły, żeby im sprostać.

Spotkajmy się 25 października 2015 na wyborach. Proszę o Waszą Obecność i Wasz głos. Zatroszczmy się o Polskę, zatroszczmy się o Podlasie, zatroszczmy się o Suwalszczyznę.

Krzysztof Jurgiel

(materiał wyborczy)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*