25.10.2015

Suwalszczyzna: PiS - 38 proc. PO - 22 proc.

Z naszych nieoficjalnych sondaży wynika, iż na Suwalszczyźnie wybory do parlamentu wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Na Jarosława Zielińskiego i innych kandydatów z tej listy zagłosowało ponad 38 procent mieszkańców regionu.

Swoje głosy na Platformę Obywatelską oddało ponad 22 procent naszych ankietowanych. Trudno wyrokować, która z partii zajmie w naszym regionie trzecią lokatę. Młodsi wyborcy chętnie głosowali na Komitet Wyborczy KORWiN, starsi na Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica. Ex aequo wypadli KUKIZ i Nowoczesna Ryszarda Petru. Czarnym koniem tegorocznych wyborów parlamentarnych może się okazać się Partia Razem.

Mieszkańcy regionu sporadycznie głosowali również na Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi. Samoobrona i Kongres Wyborczy Nowej Prawicy, a także Bezpartyjne JOW-y nie zdobyły poparcia głosujących.

Mieszkańcy Suwałk i mieszkańcy wsi głosowali podobnie. Wbrew powszechnej opinii rolnicy wcale nie wybierali głównie PSL. Kandydaci Samoobrony w ogóle nie zdobyli zaufania mieszkańców gmin wiejskich.

(just)

serwis wyborczy suwalki24.pl - Wybory parlamentarne 2015

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*