25.10.2015

Wybieramy Sejm i Senat. Zobacz, jak głosować

W niedzielę każdy z nas na kartach wyborczych będzie mógł postawić dwa krzyżyki. W całym województwie podlaskim wybierzemy czternastu posłów i trzech senatorów. O zasadach głosowania opowiedziała Alicja Rynkiewicz-Dąbek, dyrektor suwalskiej delegatury PKW.

Karta do sejmu będzie miała formę broszury. Pierwsza strona zawierać będzie informacje dotyczące głosowania. Druga to spis treści z nazwami komitetów. Trzeba uważać, żeby się nie pomylić i nie postawić tam krzyżyka. Wybierać możemy rozpocząć dopiero od trzeciej strony, gdzie pojawiają się pierwsze nazwiska.

- Aby oddać ważny głos należy postawić znak „X” w kratce przy nazwisku kandydata. Trzeba zrobić to tak, aby jej linie zostały przecięte - tłumaczy Alicja Rynkiewicz-Dąbek, dyrektor suwalskiej delegatury Państwowej Komisji Wyborczej

Karta z kandydatami do Senatu będzie miała kolor żółty. Widnieć będą na niej nazwiska pięciu osób. Tu też można wybrać tylko jednego kandydata.

- Czasami zdarza się, że ktoś nanosi dopiski na karcie do głosowania. Są to komentarze, dodatkowe nazwiska lub rysunki. Jeżeli nie pojawiają się one w obrębie kratek przy nazwiskach, to nie mają wpływu na ważność głosu - mówi dyrektor Rynkiewicz-Dąbek.

Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7.00 do 21.00. Na głosowanie trzeba zabrać dokument ze zdjęciem. Najlepiej dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.

(mkapu)

serwis wyborczy suwalki24.pl - Wybory parlamentarne 2015

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*