23.04.2024

Bowling. Historyczne mistrzostwo Polski to nie wszystko! Drugi suwalski zespół wszedł do I ligi

Już w niedzielę informowaliśmy o historycznym Drużynowym Mistrzostwie Polski, wywalczonym przez KB Suwałki, czyli pierwszą drużynę Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingu.

Od początku rozgrywek Ekstraklasy suwalski zespół przewodził 8-zespołowej stawce. Na ostatni turniej do kręgielni MK Bowling w Warszawie liderzy jechali z zadaniem utrzymania pozycji. Losy tytułu ważyly się do ostatnich rzutów, ale udało się utrzymać prowadzenie.

KP Suwałki wyprzedził Diverse Bowling Team Bydgoszcz, a brąz przypadł drużynie WKB Warszawa. Kolejne miejsca zajęły Retro Bowling Club Bielsko-Biała, SKB Siedlce, Martin Club 2000 Poznań i BT Sosnowiec.

Złoty medal dla Suwałk wywalczyli (na górnym zdjeciu od lewej) Robert Chodorowski, Dominik Chomicz, Krzysztof Grzymkowski, Tomasz Żukowski i Brajan Kastner.

Mamy awans

W równolegle rozgrywanym w kręgielni RAD-Bowling w Grudziądzu turnieju kończącym sezon II ligi drugie miejsce, dające awans do I ligi wywalczył zespół KB 2 Suwałki.  

Od pierwszych spotkań sezonu suwalczanie utrzymywali się w czołowej czwórce. Ostatni dzień gier w Grudziądzu zaczęli piorunująco – od wygranej w starciu o 3. miejsce z Orłem Opole. Potem był zwycięski mecz o 2. miejsce z Retro Bowling 2 Bielsko-Biała i radość z awansu. W spotkaniu o 1. lokatę KB 2 Suwałki uległ zespołowi ZSB Szczecin.

 

Suwalskie barwy w II lidze znakomicie reprezentowali: Damian Bobrowski, Dariusz Chodorowski, Maciej Dąbrowski, Wiesław Frydrych, Wojciech Górski, Marcin Konopczyński, Paweł Masłowski.

Dwa zespoły to za mało

Wszystkie te nazwiska znają Państwo z naszych relacji z rozgrywek amatorskiej Suwalskiej Ligi Bowlingowej. Najlepsi gracze z różnych rywalizujących w niej ekip trenują w Suwalskim Stowarzyszeniu Bowlingu i występują w zespołach KB Suwałki, świeżo upieczonym Drużynowym Mistrzu Polski oraz w KB 2 Suwałki, nowo mianowanym pierwszoligowcu.

W tym sezonie do krajowej rywalizacji przystąpił zespół KB 3 Suwałki, stworzony przez zawodników, którzy w suwalskiej lidze występują pod szyldem ZWM-Geo. Artur Butkiewicz, Bogdan Dojnikowski, Hubert Zawadzki i Marek Zdancewicz w poznańskiej kręgielni Gravitacja  walczyli w eliminacjach Ligi Regionalnej, a stawka był awans do II ligi. W gronie 16 zespołów suwalska drużyna długo zajmowała 9. miejsce i była o krok od zakwalifikowania się do dalszych gier, ale ostatecznie spadla na 10. pozycje  i na kolejna szansę musi poczekać do następnego sezonu.

 

 

Fot. SSB i Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*