01.06.2022

Bowling. Wiesław Frydrych mistrzem Polski, Dominik Chomicz na Mistrzostwach Europy, Suwałki piąte

Samych powodów do radości dostarczają nam zawodnicy Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingu. Znakomicie radzą sobie zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej.

Najszczęśliwszy z nich był ostatnio Wiesław Frydrych. W rozegranych na poznańskiej kręgielni Champions Bowling by Niku Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów sejnianin zdobył złoty medal w kategorii 65 lat. W rywalizacji Masters trzecie miejsce zdobył zaś Robert Chodorowski. W Poznaniu  barwy SSB reprezentowali ponadto Lilla Frydrych, Dariusz Chodorowski, Krzysztof Grzymkowski i Józef Zawadzki.

Przed rokiem pierwsza drużyna Klubu Bowlingowego Suwałki w ładnym stylu wróciła do ekstraklasy, ale długo wydawało się, że znowu z niej spadnie. Nic bardziej mylnego. W ostatnim turnieju suwalczanie wznieśli się na wyżyny i zakończyli rozgrywki na wysokim, 5. miejscu. W suwalskiej ekipie (na zdjęciu poniżej) grali Robert Chodorowski, Krzysztof Grzymkowski, Dominik Chomicz, Tomasz Żukowski, Wojciech Górski i Paweł Masłowski.

 

Także 5. miejsce w swoim debiutanckim sezonie w II lidze zajęła drużyna KB 1 Suwałki w składzie Paulina Seredzińska, Kamil Seredziński, Remigiusz Makarewicz, Damian Bobrowski i Maciej Dąbrowski.

Do II ligi próbowały podczas turnieju kwalifikacyjnego awansować zespoły KB 2 Suwałki (Lilla Frydrych, Wiesław Frydrych, Józef Zawadzki i Sławomir Raczkowski) oraz KB 3 Suwałki (Bogdan Dojnikowski, Hubert Zawadzki, Marek Zdancewicz i Artur Butkiewicz). Teraz, za pierwszym razem się nie udało, ale za drugim, kiedy trema będzie mniejsza, powinno być lepiej.

Zainteresowanie udziałem w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski na rożnych szczeblach wzrosło, odkąd mocno podniósł się poziom Suwalskiej Ligi Bowlingowej, rozgrywanej na kręgielni MK Bowling. Najlepszy gracz ostatniej edycji tych rozgrywek, niespełna 18-letni Dominik Chomicz (na zdjęciu wyżej od lewej) znalazł się w reprezentacji Polski na rozpoczynające się w  czwartek, 2 czerwca Mistrzostwa Europy w Finlandii. Na 36-torowej kręgielni Tali Bowl w Helsinkach rywalizować będzie 146 awodników z 25 krajów.

Wojciech Drażba, Tomasz Żukowski

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*