05.04.2023

Krzysztof Grzymkowski wygrał Turniej Masters na zakończenie Suwalskiej Ligi Bowlingowej

Trzynasta edycja Suwalskiej Ligi Bowlingowej, w której rywalizowało 16 zespołów, dobiegła końca przed tygodniem. Pełnym jej zwieńczeniem był wczorajszy Turniej Masters z udziałem 32 najlepszych zawodników.

Emocji nie brakowało od samego początku indywidualnych zmagań. Malo było za to wyników powyżej 200 punktów, na co wpływ miało smarowanie krótkie torów.

Za faworytów uchodzili Tomasz Żukowski z Tito Trans i Paweł Masłowski z Gastronomii Michał Syryca. Obaj najwyżej notowani po ligowych kolejkach gracze odpadli jednak na etapie ćwierćfinałów. Tomasz Żukowski przegrał ze świetnie grającym Sławomirem Raczkowskim z ZWM-Geo 137:168, natomiast Paweł Masłowski przegrał z Wiesławem Szydłowskim (SKSM Suwałki) 126:206.

Do samego końca trzymał w napięciu mecz o 3. miejsce, emocje trwały do ostatniej 10 ramki. Gdyby Wiesław Szydłowski zamknął ostatni rzut, prawdopodobnie inny byłby rezultat. To skrzętnie wykorzystał Marek Zdancewicz z ZWM-Geo, który wyprzedził rywala, pokonał go 168:160 i cieszył się z 3. miejsca.

Zwycięzcą Turnieju Masters został Krzysztof Grzymkowski z Drewtarku Sejny, który w rozstrzygającym starciu pokonał Sławomira Raczkowskiego 200:160. W wielkim finale długo nie było widocznej przewagi, dopiero w końcówce gry Krzysztof Grzymkowski wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał.

 

Krzysztof Grzymkowski

 

Czternasta edycja ligi ruszy dopiero jesienią, ale już teraz mamy dobrą wiadomość dla miłośników bowlingu. Od maja w kręgielni MK Bowling Suwałki  będzie można zagrać za pół ceny, bowiem rusza promocja: przy rezerwacji online dwóch godzin- druga godzina gratis.

Promocja będzie obowiązywała do końca sierpnia. 

Serdecznie Zapraszamy

Kolejność czołowej "16" Turnieju Mastersudostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*