07.04.2022

Suwalska Liga Bowlingowa - ostatnia kolejka, jak cała edycja. Brawa dla wszystkich [wideo, foto]

Ligowe rozgrywki wróciły do kręgielni MK Bowling Suwałki po rocznej pandemicznej przerwie. Z powodu awarii maszyny smarującej tory, trwały kilka tygodni dłużej, ale i tak wszyscy uczestnicy żałują, że już się skończyły.

Obostrzenia, konieczność zachowania dystansu sprawiły, że mecze każdej  ligowej rundy trzeba było rozłożyć na dwa dni. Trochę szkoda, bo oprócz aktywnego spędzania czasu i możliwości rywalizacji, największym atutem Suwalskiej Ligi Bowlingowej (i gry w kręgle w ogóle) jest jej towarzyski, rodzinny charakter, sposobność do rozmów, często przy przekąsce i napojach.

Jest nadzieja, że następna, 13. już edycja odbywać się będzie normalnie. Są plany podziału ligi na I i II, ale o tym powiadomimy bliżej startu, zaplanowanego na jesień.   

W ostatniej kolejce 12. edycji zgodne zwycięstwa odniosły zespoły z czołówki. Najwięcej, po 777 punktów, zdobyli lider i wicelider – Tito Trans i Sequel, a 770 oczek uzyskał ZWM-Geo, który w ligowym debiucie od razu wskoczył na najniższe podium. Dał się wyprzedzić jedynie drużynom, których zawodnicy grają w ogólnokrajowych rozgrywkach.

Miłą niespodzianką jest też 2. miejsce Sequelu, rodzinnej ekipy, która w poprzednich edycjach była blisko czołówki, ale nie stawała na podium.

Tylko z nazwy w Suwalskiej Lidze Bowlingowej zadebiutowała i z miejsca sięgnęła po prymat drużyna Tito Trans. Tworzą ją gracze, którzy reprezentują Suwalskie Stowarzyszenie Bowlingu w polskiej Superlidze, sięgali po mistrzostwo kraju par. W poprzedniej edycji zwyciężyli jako Olimpia Fitness Club. Teraz przegrali tylko jeden z 15 meczów, a ich pogromcą był Drewtark Sejny, triumfator wcześniejszych rozgrywek.

Najlepeszymi zawodnikami zostali Paulina Seredzińska z Sequelu i Dominik Chomicz z Tito Trans.

 

 

Drużyna Tito Trans czterokrotnie przekraczała barierę 800 punktów. Jej rekord to 864 oczka w 6., najlepszej dla większości zespołów kolejce. Drewtark uzyskał w niej 803 punkty.

W najbardziej zaciętym spotkaniu ostatniej kolejki Agenci Niezależni wygrali z PEC-em Suwałki 574:571. PWiK nie dal rady wspomnianemu liderowi, a PGK Suwałki trafiło na doskonale dysponowanych rywali z Drewtarku. Reprezentanci komunalnych spółek, którzy bowlling uprawiają typowo rekreacyjnie, po pandemicznej przerwie poczynili duże postępy. Już sprawiają niespodzianki, a w kolejnej edycji postarają się o sensacyjne wygrane.

 

Wyniki 

 

Końcowa tabela 15. edycji 


 

W ostatniej kolejce trwała walka o zakwalifikowanie się do zaplanowanych na najbliższy wtorek Finałów Indywidualnych Masters, z udziałem 32 najskuteczniejszych zawodników. Lider tej klasyfikacji, Dominik Chomicz rzucił 248 punktów, Hubert Zawadzki z ZWM-Geo i Bogdan Seredziński z Sequelu – po 238, Kamil Seredziński (także Sequel) -206, a Maciej Dąbrowski z Tito Trans – 204. Z Top 32 wypadł Robert Wołągiewicz z SEP Suwałki, którego rzutem na taśmę wyprzedził Gerard Kasiborski.  

Wyniki indywidualne drużynami znajdziesz TUTAJ 

 

Czołówka klasyfikacji indywidalnej 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasyfikację indywidualną wszystkich 94 zawodników, którzy uczestniczyli w rozgrywkach 12. edycji Suwalskiej Ligi Bolwingowej znajdziesz TUTAJ  

Tekst i Fot. Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*