27.02.2023

Suwalska Liga Bowlingowa. Lider wygrał mecz na szczycie, Aquael włączył się do walki o podium

Zimowe ferie za nami, do rywalizacji wróciły drużyny uczestniczące w rozgrywkach w kręgielni MK Bowling w Suwałkach.

Hitem 10. kolejki miał być i nie zawiódł pokładanych w nim nadziei na wysoki poziom i emocje mecz lidera z dotychczasowym wiceliderem. Drużyna ZWM-Geo pokonała Drewtark Sejny 738:671.

Mimo porażki, sejneńska drużyna pokazała wysoką formę. W jej utrzymaniu pomógł fakt, iż aż troje jej zawodników - Lilla Frydrych, Wiesław Frydrych i Józef Zawadzki znalazło się w reprezentacji Polski na Mistrzostwah Europy Seniorów 50+, przeprowadzone w duńskim Aalborgu. (na zdjęciu poniżej).

 

Porażkę Drewtarku wykorzystał Sequel, który wygrał z Agentami Niezależnymi 587:498 i wskoczył na pozycję wicelidera.

Awans zanotował też Aquael, który odniósł zwycięstwo nad PWiK-iem 603:560 i znalazł się w gronie czterech zespołów rywalizujących o najniższy stopień podium. Najwięcej punktów dla Aquaelu zdobyl Robert Kobus - 182, za nim Anna Szydłowska - 160, Marek Gościński - 151 i Kamil Krzemiński - 110. Mocnym punktem zespołu jest takze Elżbieta Chodorowska, która w tej rundzie nie grała.

Wyniki 10. kolejki

 

Tabela

 

W 10. kolejce tylko dwóch zawodników osiągnęło 200 punktów. Zawodnikiem kolejki, już po raz kolejny w tym sezonie został Tomasz Żukowski z Tito Trans – 201. Piotr Firkowski z SKSM rzucił równe 200 punktów.

W następnej kolejce zmierza się:

Pec Suwałki vs Sksm Suwałki
Zwm-Geo vs Aspi
Agenci Niezależni "Firma Stach" vs Gastronomia Michał Syryca
Kartex vs Tito Trans
Sep Suwałki vs Roan
Linde Mir Gaz vs Sequel
DK Blast vs Aquael
PwiK vs Drewtark Sejny
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*