13.01.2023

Suwalska Liga Bowlingowa. W meczu miejskich spółek PEC pokonał PWiK, gracz kolejki po Grand Prix

Ósma kolejka rozgrywek w kręgielni MK Bowling oraz wyniki zaległych spotkań przyniosły kolejną zmianę lidera. Na czoło tabeli po kilu tygodniach wróciła drużyna ZWM-Geo.

ZWM-Geo w zaległym meczu wygrał z PEC-em 782:556, a w 8. serii spotkań pokonał SKSM Suwałki 727:562 i w tej chwili samodzielnie prowadzi w tabeli, z tylko jedną porażką na koncie.

Tylko raz przegrała dotąd także ekipa Sequelu, ale ona ostatnie swoje spotkanie przełożyła na późniejszy termin.

Zaległości z 7. kolejki odrobiły także PWiK i Agenci Niezależni Stach 571:481 oraz zespół SKSM, który wygrywając z Linde Mir Gaz 582:545, odniósł pierwsze zwycięstwo w tej edycji Suwalskiej Ligi Bowlingowej.

W ósmej rundzie doszło do starcia reprezentacji miejskich spółek. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wygrało z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji 547:481. Punkty dla PEC-u zdobyli Tadeusz Brzozowski – 195, Beata Karwel – 123, Adam Szmydt – 115 i Bożena Mikulska -114. W zespole grają jeszcze Jakub Pawlukanis i Arkadiusz Duda.

Dla PWiK-u punktowali Wojciech Konopko – 139, Karolina Prokorym – 124, Adam Krupiński – 116 i Andrzej Deresz – 102, a w drużynie występują także Marcin Pietrewicz i Andrzej Maciopa.

Wyniki 8. kolejki

 

Tabela

 

Najlepszym graczem kolejki został Tomasz Żukowski z Tito Trans – 224 punkty. Oprócz niego barierę 200 oczek pokonali tylko Hubert Zawadzki (ZWM-Geo) i Damian Bobrowski (Tito) – obaj po 210 punktów.

Wyniki indywidualne drużynami znajdziesz TUTAJ

 

Tomasz Żukowski utrzymał formę z zakończonych dzień wcześniej Otwartych Mistrzostw Grudziądza, gdzie w gronie 140 zawodników z Polski, Litwy, Islandii i Ukrainy zajął 6. miejsce. W zawodach zaliczanych do cyklu Grand Prix Polski, będących kwalifikacjami do reprezentacji kraju, jeszcze lepiej spisał się Dominik Chomicz, który w klasyfikacji generalnej był 3. , a zwyciężył wśród juniorów.

Dziewiąte miejsce w Grudziądzu zajął Krzysztof Grzymkowski, a 22. był Robert Chodorowski. Barwy Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingu reprezentowali także Lilla Frydrych, Dariusz Chodorowski i Wiesław Frydrych.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*