26.10.2023

To już 14. edycja Suwalskiej Ligi Bowlingowej. Celne rzuty od samego początku [wideo i zdjęcia]

Doskonała atmosfera, znakomita dyspozycja i duże emocje już na starcie sezonu to dobry prognostyk na całe rozpoczęte w miniony wtorek w kręgielni MK Bowling rozgrywki ligowe.

Uczestniczą w nich drużyny z Suwałk i Sejn złożone z rodzin, znajomych, reprezentujące różne instytucje, firmy, zakłady pracy.      

Wysoką formę jeszcze przed inauguracją 14. edycji SBL zasygnalizowała część zawodników, którzy w drużynach Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingu rywalizują na arenie ogólnopolskiej. Jeden zespół został pierwszym liderem Ekstraklasy, a kolejny zajmuje czwarte miejsce w 2. lidze.

 

 

W kręgielni MK Bowling ekstraklasowicze w większości występują w drużynie Tito Trans, która w poprzedniej edycji SLB zajęła 3. miejsce. Wicemistrzem był Sequel, a tytułu broni ekipa ZWM-Geo.

Tuż poza podium uplasował się Drewtark Sejny, kilkukrotny triumfator ligi. Teraz drużyna Drewtarku z miejsca zabrała się do roboty. W meczu przeciwko Agentom Niezależnym zdobyła aż 776 punktów i została liderem. Znakomity wynik – 251 punktów uzyskał Wojciech Górski, kolejne 200 dorzucił Wiesław Frydrych, Krzysztof Grzymkowski – 175 i Józef Zawadzki – 150.

Wiceliderem został Transport Stefanowski, debiutujący w lidze, ale złożony z doświadczonych, ogranych w niej zawodników, którzy w przeszłości występowali w Karteksie, No Name czy 0602. Na dzień dobry Transport Stefanowski, w którym najskuteczniejszy był Stanisław Poświatowski – 211 punktów, pokonał drużynę Sequelu 740:555.

Po 691 punktów zdobyły ekipy ZWM-Geo i Aquaelu, a 10 oczek mniej uzyskała Gastronomia Michał Syryca, w barwach której udanie (191 pkt.) zadebiutował Daniel Romatowski, były zawodnik PGK Suwałki.

Miejskie spółki nie mają w tej edycji swoich reprezentacji. Do rozgrywek nie przystąpiły ani PGK, ani PEC, ani PWiK i w rywalizacji uczestniczy 13 drużyn. W każdej kolejce jedna z nich musi pauzować.

Wyniki

 Tabela

 

 

Od początku trwa zacięta walka o jak najlepsze wyniki indywidualne. Tydzień po zakończeniu ligi, 32 najskuteczniejszych przystąpi do Turnieju Masters. Dzisiaj najbliżej celu są Robert Kobus (Aquael) - 254 punkty, najlepszy zawodnik kolejki oraz wspomniani Wojciech Górski – 251, Wiesław Frydrych – 200 i Stanisław Poświatowski – 211. W 1. kolejce błysnęli też Marek Zdancewicz (ZWM-Geo) – 212 punktów i Tadeusz Stachniewicz (Agenci Niezależni) – 202. 

Wyniki indywidualne drużynami znajdziesz TUTAJ  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*