04.04.2024

Wybory Samorządowe 2024. Piotr Gajda – kandydat na Wójta Gminy Raczki, na spotkaniu z mieszkańcami

W środę w nowej sali widowiskowo-rozrywkowej w Raczkach obyło się spotkanie z Piotrem Gajdą - kandydatem na Wójta Gminy Raczki. Piotr Gajda opowiedział podczas spotkania o sobie, przedstawił kandydatów na radnych ze swojego komitetu oraz opowiedział o swoich zamierzeniach na najbliższe 5 lat, jeśli uda mu się zostać Wójtem.

 

Jak podkreśla P. Gajda, plany inwestycyjne gminy Raczki na najbliższe pół roku są już sprecyzowane. Odpowiednie decyzje dotyczące budżetu podjęła bowiem Rada kończąca kadencję. Nowy Wójt będzie zobligowany do wcielenia tych uchwał i zobowiązań w życie. Później przyjdzie czas na realizację autorskich pomysłów.

Najważniejsze założenia programowe KWW "Lokalna społeczność" z Piotrem Gajdą na czele, to m.in.: budowa żłobka z "Klubem Malucha" w Raczkach, poprawa infrastruktury drogowej, budowa oświetlenia ulicznego, rewitalizacja terenów nad Rospudą i jeziorem Bolesty,  wspieranie programów profilaktycznych zdrowia psychicznego, diagnostyki, walki z depresją i uzależnieniemi, szczególnie u dzieci i młodzieży, doposażanie straży OSP, stworzenie aktywnego Forum Lokalnych Inicjatyw Gospodarczych w celu wsparcia przedsiębiorców, czy inwestycje w nowe tereny pod zabudowę jedno - i wielorodzinną.

- Uważam, że w obecnych czasach należy przyłożyć większą wagę do poprawy bezpieczeństwa publicznego. Chciałbym, aby na terenie gminy powstały miejsca schronienia, np. na wypadek klęsk żywiołowych, czy ataku terrorystycznego oraz aby odbywały się cykliczne szkolenia z obrony cywilnej. Jako społeczeństwo, podobnie jak Finlandia, powinniśmy być bardziej przygotowani na wystąpienie nieprzewidzianych okoliczności. Lepiej być przygotowanym, niż biernie czekać na to, co się może wydarzyć - mówił P. Gajda.

P. Gajda chciałby również doposażyć jednostki gminne zajmujące się sprawami porządkowymi w nowoczesny sprzęt oraz zwiększyć zatrudnienie, tak, aby jak najwięcej prac na terenie gminy samorząd mógł wykonywać samodzielnie. 

- Chciałbym również, aby z czasem gmina wybudowała własną sieć słupów elektrycznych, ponieważ obecnie za dzierżawienie każdego z nich płaci się PGE określoną sumę. Wszystko wskazuje na to, że coraz większe pieniądze rząd będzie przeznaczał na politykę senioralną. Powinniśmy być na to przygotowani i już teraz planować, na co ewentualnie będziemy mogli je wydać. Chciałbym także bardziej zintegrować społeczność wiejską, np. poprzez tworzenie kół gospodyń wiejskich oraz Wiejskich Klubów Integracji Społecznej - mówił podczas spotkania kandydat na Wójta Gminy Raczki.

Kandydatami na radnych z KWW "Lokalna społeczność" są: Marcin Faltyn, Jarosław Szyłak, Tomasz Gaździński, Ewa Więcko, Roman Drażba, Romuald Kwiatkowski, Daniel Drażba, Janusz Krzykwa, Ewa Bujno, Antoni Sutuła, Waldemar Wojciech Okrągły, Karol Nowikowski, Agnieszka Bucka i Artur Tylman.

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*