Zapraszamy na relację na żywo


Lech II Poznań


Wigry Suwałki

28.11.2020
13:00

02.11.2015

Harcerze sprzątali, uczniowie zapalili znicze [zdjęcia]

Suwalscy uczniowie i harcerze pamiętają o opuszczonych grobach. W piątek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Włodzimierza Puchalskiego w Suwałkach zapalili około 250 zniczy na grobach żołnierskich na cmentarzu przy ul. Bakałarzewskiej.

Akcja pod nazwą „Zachować pamięć" odbyła się już po raz trzeci i była  zorganizowana we współpracy z Zespołem Szkół im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie, który ją zapoczątkował.

Na dwóch szeregach grobów żołnierzy poległych w latach 1919 -1920 uczniowie „Dziewiątki” ustawili znicze ozdobione biało -czerwonymi miniaturami flag i imienną plakietką. Chcieli w ten sposób uczcić pamięć poległych żołnierzy oraz  przyciągnąć  uwagę odwiedzających cmentarz i przypomnieć, że groby żołnierskie to nie tylko kwatera POW.

W tym roku „pierwszaki" na cmentarz przyniosły również biało- czerwone wiązanki.  Zostały one wykonane dzięki nieocenionemu wsparciu panów Stanisława i Pawła Gałkowskich z suwalskiej firmy „PŁOMYK" zajmującej się produkcją i sprzedażą zniczy którzy podarowali kwiaty do wykonania wiązanek.

Dzień wcześniej opuszczone groby na suwalskim cmentarzu porządkowali harcerze z Hufca ZHP Suwałki. 

udostępnij na fabebook
02.11.2015, 17:43:58

ryszard.a

Wielki szacun wychowawcom tych uczniów!!!

Skomentuj:
nick*
komentarz*