11.11.2021

Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego podsumował kadencję

Dobiegła końca trzecia kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego (MSWP). W środę, 10 listopada forum w obecnym składzie obradowało po raz ostatni.

Podczas spotkania m.in. podsumowano dwuletnią działalność gremium. Specjalne podziękowania w okazjonalnym liście przekazał młodym radnym marszałek Artur Kosicki, w którego imieniu wystąpiła p.o. zastępcy dyrektor Biura Kultury w urzędzie marszałkowskim Agata Michałowska.

- Chciałbym podziękować za dotychczasową pracę na rzecz naszego województwa oraz wspieranie podlaskiego samorządu swoim olbrzymim zaangażowaniem. Samorząd województwa docenia Waszą troskę o sprawy, które wniosły dużo do życia publicznego w naszym regionie. Wśród nich pamiętamy m.in. o targach edukacyjnych online dla młodzieży, czy grze miejskiej, dzięki której każdy mógł poznać historię Białegostoku przy pomocy stworzonej przez Was aplikacji mobilnej. Za wszystkie inne liczne przedsięwzięcia również serdecznie dziękuję” – czytamy m.in. w liście.

MSWP obecnej kadencji został powołany w listopadzie 2019 r. Jak mówił jego przewodniczący Przemysław Wnorowski, ta kadencja nie była łatwa, m.in. ze względu na trwającą pandemię. Udało się jednak zrealizować ciekawe projekty.

- To były m.in.: był apel do władz Białegostoku w sprawie podwyżki cen biletów, ranking gmin przyjaznych młodzieży, działania wspierające polskich przedsiębiorców – Produkt Polski /Kupuj Świadomie, akcja zachęcająca do kontaktu z najbliższymi: Zadzwoń do dziadków/ Podziel się czasem i wspomniane przez marszałka Kosickiego Targi Edukacyjne Online – ich projekt zrodził się właśnie w wyniku obostrzeń związanych z pandemią – wymieniał przewodniczący młodzieżowego sejmiku.

Udało się też stworzyć aplikację z grą miejską QR Quest. Dzięki niej można wybrać się na spacer, podczas którego – dzięki kodom QR – poznamy historyczne ciekawostki Białegostoku.

Młodym radnym za współpracę dziękowała Katarzyna Ancipiuk, która z młodzieżowym sejmikiem współpracowała na początku kadencji oraz obecna opiekunka Milena Rogowska.

– Nie poddawajcie się przeciwnościom, które napotykacie i korzystajcie z doświadczeń. One są bardzo cenne – mówiła Katarzyna Ancipiuk.

Natomiast Milena Rogowska podkreślała, że w krótkim czasie współpracy z młodymi radnymi przekonała się, że czas kończącej się kadencji, pomimo wielu utrudnień i problemów, był wartościowy.

- Zrealizowaliście kilka naprawdę świetnych projektów, udowodniliście, że chcecie i potraficie działać na rzecz podlaskiej młodzieży – mówiła.

Oprócz podziękowań radni III kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego otrzymali dyplomy i upominki.

Opiekę nad Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Podlaskiego z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego sprawuje Biuro Kultury UMWP.  

UMWP

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*