29.03.2022

Projekt ,,Podaj Łapę'' przekazuje ważne informacje na temat zajmowania się czworonogami [zdjęcia]

W dzisiejszych czasach wielu z nas posiada w swoich domach różne zwierzęta. Psy, koty, rybki czy chomiki. Chciałybyśmy przekazać wszystkim czytelnikom kilka porad jak dbać o nasze zwierzaki.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna by utrzymać poprawną kondycję naszego psa. Powinien on codziennie dostać porządną dawkę ruchu by utrzymać poprawną formę kondycję fizyczną. Dwa krótkie spacery z psem w ciągu dnia nie wystarczą. Co najmniej jeden z nich powinien być dłuższy i zawierać w sobie również bieganie, dobrym źródłem ruchu jest zabawa z psem. Aby zadbać dodatkowo o dobrą kondycję naszego czworonoga należy regularnie odwiedzać weterynarza, kontrolować masę ciała i zapewnić zbilansowaną dietę naszemu pupilowi.

Nasze psy potrzebują regularnego zmieniania wody, kilka razy dziennie. W naszym domu powinien mieć własne miejsce, gdzie będzie czuć się bezpiecznie i ma możliwość odpocząć. Podczas snu nie przeszkadzajmy mu, o tym samym musimy pamiętać podczas spożywania przez zwierzęta posiłki.

Pies czy kot w domu ma wiele korzyści. Wpływają one na lepsze samopoczucie, brak samotności, większą aktywność fizyczną czy większą pewność siebie. Są najlepszym przyjacielem człowieka i są przy nas zawsze. Dają nam bezwarunkową miłość i przyjaźń oraz wsparcie emocjonalne. Pomagają załagodzić stres i niepokój a głaskanie psa obniża ciśnienie krwi, tętno, rozluźnia nas i spowalnia ciśnienie krwi. 

Musimy pamiętać, że nie wszystko co je człowiek może zjeść nasz zwierzak. Jest wiele produktów, którymi nieświadomie trujemy naszego psa. Składniki, na które musimy zwrócić szczególną uwagę to: czekolada, kakao, cytrusy, pestki owoców, rodzynki, proszek do pieczenia i ksylitol. Na zatrucie podatne są psy mniejszych ras z powodu mniejszej masy ciała, niewielka ilość produktu może być bardzo szkodliwa dla naszego pupila.

Podczas kupowania karmy zwracajmy dużą uwagę na skład produktu. Pamiętajmy, że każdy pies ma inne potrzeby, które mogą być zaspokojone starannie dobranym i zbilansowanym posiłkiem.

Tekst: Patrycja Walicka, Kinga Giczewska

 

W projekcie ,,Podaj Łapę'' biorą udział: Wiktoria Schyllo, Anita Karwel, Natalia Staszkiewicz, Patrycja Walicka, Kinga Pietrołaj, Kinga Giczewska, pod opieką: Pani Izabeli Klahs-Malinowskiej 

 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*