19.01.2023

Studniówki 2023. W weekend ostatnie bale maturzystów z Suwałk, Dowspudy i Puńska

To już ostatni studniówkowy weekend w tym roku. W piątek i w sobotę na swoich studniówkach bawić się będą maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach, III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach, a także młodzież z Dowspudy i Puńska.

Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Suwałkach będą mieli studniówkę w piątek w Centrum Bankietowym „Astoria”. W balu weźmie udział około 200 osób.

Jak mówi Justyna Oberman, dyrektor szkoły, młodzież i rodzice zdecydowali się powierzyć kompleksowe przygotowanie oprawy muzycznej DJ-owie Słomie, którego przewodnim hasłem jest „Klimat tworzą ludzie”. Oczywiście nie zabraknie oficjalnego powitania i poloneza.

Uczniowie czwartych klas technikum Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie na miejsce organizacji studniówki wybrali hotel "Perła" w Augustowie. W studniówce, która odbędzie się w sobotę, weźmie udział  około 25 - 30 maturzystów tej szkoły.

Tego samego dnia w „Astorii” odbędą się studniówki maturzystów z ZST – około 100, i z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach – około 50.

Dyrektor ZDZ Joanna Kapłon podkreśla, iż studniówka jest zawsze ważnym wydarzeniem w życiu szkoły. Przygotowania do balu trwają długo, a rodzice i młodzież prześcigają się w pomysłach.

Natomiast, tradycyjnie od lat, studniówka maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego z Litewskim Językiem nauczania im. 11 marca w Puńsku odbędzie się w szkole.

Weźmie w niej udział 24 maturzystów oraz nauczyciele i rodzice. Uczniowie zatańczą taniec z dzwoneczkami, przedstawią część artystyczną, a dopiero później odbędzie się ta mniej oficjalna część balu.

- Fakt, iż w studniówce biorą udział również rodzice, tworzy wyjątkowy klimat, wyjątkową więź rodziców z uczniami. Zaczynają oni zdawać sobie sprawę z tego, że za około sto dni przystąpią do egzaminu dojrzałości i skończą szkołę, że trzeba zacząć przygotowania do matury. Po studniówce stają się poważniejsi. Studniówkę wspomina się przez cale życie. Jest to niezapomniane przeżycie – mówi Alwydas Niewulis, dyrektor Liceum w Puńsku.

Podobnie uważa Justyna Oberman, dyrektor III LO w Suwałkach. Jak mówi, po studniówce maturzyści zaczynają się bardziej starać, stają się bardziej skupieni.

Przeciwnego zdania jest natomiast Lech Boniszewski, dyrektor ZST w Suwałkach.

- Raczej nie widzę związku między studniówką a przygotowaniami do matury. Uczniowie myślą o balu, o egzaminach raczej jeszcze nie. To taki wiek, że po prostu chcą się bawić – opowiada.

Uczniowie z pozostałych szkół średnich w regionie są już po studniówkach. W tym roku nie będzie studniówki maturzystów z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek.

(just); fot. Liceum w Puńsku

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*