18.09.2015

Sukces goni sukces. Uczniowie I LO w Suwałkach rozsławiają szkołę

Uczeń suwalskiego I LO im. Marii Konopnickiej Filip Wronowski najbliższe dwa lata spędzi na stypendium w prywatnej szkole Fyling Hall School w Wielkiej Brytanii, a Agnieszka Makarewicz kilka dni temu odebrała w Białymstoku prestiżowe wyróżnienie Lady D. dla niepełnosprawnych kobiet, które wyróżniają się aktywnością.

Filipowi Wronowskiemu stypendium za świetne oceny i osiągnięcia pozaszkolne przyznało Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. Prof. Pawła Czartoryskiego. Suwalczanin już od nowego roku szkolnego mieszka w internacie w Wielkiej Brytanii.

- Gratulujemy sukcesu i jesteśmy bardzo dumni z Filipa, z drugiej strony szkoda, że nie będzie uczył się już w naszym liceum – mówi Andrzej Kaszkiel, dyrektor I LO.

W pierwszym „ogólniaku” Filip ukończył pierwszą klasę, wybrał klasę z rozszerzoną matematyką. Wcześniej uczył się w Gimnazjum im. Marii Konopnickiej. Dzięki nauce w Fyling Hall School, będzie mógł zdawać międzynarodową maturę.

- Wielu naszych licealistów stara się zdobyć zagraniczne stypendia, na przykład Zuzanna Kościuch, laureatka olimpiad z języka angielskiego i hiszpańskiego, która marzy o amerykańskiej maturze – dodaje Kaszkiel.

Z kolei Agnieszka Makarewicz, uczennica klasy drugiej została wyróżniona w konkursie Lady D. – Lady Disabled - Dama Niepełnosprawna. W kwietniu Agnieszka zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych w Tychach. Wiele razy reprezentowała też I LO, a wcześniej Gimnazjum nr 3 w Suwałkach, w drużynowych rozgrywkach szachowych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

W czwartek licealistka odbierała gratulacje i podziękowania od prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza i jego zastępczyni –Ewy Sidorek.

 

fot. UM Suwałki

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*