26.03.2014

Suwalskie studentki pod siatką w Gołdapi [zdjęcia]

Rekordową frekwencję miał VI Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi. Do rywalizacji przystąpiło osiem czteroosobowych drużyn z Olecka, Suwałk i Gołdapi.

- Tak doborowej obsady ten turniej nie miał od początku jego istnienia - cieszy się Bogusław Jejer, główny organizator zawodów.

Mimo wczesnej godziny rozpoczęcia i rozgrywania meczów systemem brazylijskim  oraz bardzo wyrównanej rywalizacji, bo spośród 14  spotkań aż siedem rozstrzygało się w tie-breakach, turniej zakończył się po godz. 16.

W początkowej fazie mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 11,  a w  finale - do 15 punktów. Awans do ścisłej czwórki wywalczyły dziewczęta Happy Sad, Kobitki Gołdap, Tottu Olecko i drużyna Byle Nie do Zera. 

Miejsce trzecie wywalczyła drużyna Kobitek z Gołdapi, pokonując 2:1 zespół Happy Sad. Rywalizacja w wielkim finale rozpoczęła się dość niespodziewanie, od zwycięstwa 19:17 drużyny Byle Nie do Zera w pierwszym, najpiękniejszym secie całego turnieju. Drużyna Tottu Olecko zachowała więcej sił i ostatecznie pokonała dziewczęta z Gołdapi 2:1 (17:19, 15:5, 15:4),  zwyciężając w całym turnieju.

Na zakończenie turnieju pierwsze trzy zespoły otrzymały  puchary ufundowane przez Dyrektora LO w Gołdapi Grzegorza Klimaszewskiego. Statuetkę najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała siatkarka zespołu Tottu , Justyna Klekotko.  Joannę Januszkiewicz, zawodniczkę drużyny Byle Nie Do Zera Za, uznano za najlepiej broniącą turnieju . Nagrody dla tych zawodniczek ufundował prezes UKS Jantar Gołdap Bogusław Jejer.

Organizatorem turnieju był UKS Jantar Gołdap oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi. Turniej sędziowali: Joanna Januszkiewicz, Gabi Rusak, Dawid Rusak oraz Damian Anyst, pod czujnym okiem Bogusława Jejera, sędziego głównego imprezy.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

I miejsce - Tottu Olecko: Joanna Drążek-Klimaszewska, Marta Gajewska, Anna Tomaszewska, Justyna      Rutkowska, , Justyna Klekotko.

II miejsce - Byle nie do Zera: Klaudia Sztejter, Anita Ślimkowska, Asia Januszkiewicz, Ada Jurkojć.

III miejsce - Kobitki Gołdap: Katarzyna Nowacka, Paula Kołpak, Emilia Wołyniec, Asia Mrozowska, Ania Kęćko.

IV miejsce - Happy Sad: Natalia Sznurkowska, Martyna Piątkowska, Gabrysia Rusak, Magda Dzienis.

V – VI miejsce

AZS PWSZ Suwałki: Ewelina Jaszczuk, Emilia Kramkowska, Aleksandra Bieryło, Anna Malinowska, Paulina Karwel.

Żabki: Ada Szocik, Julia Pasiuk, Sandra Jankowska, Sandra Podsiad, Karolina Cewkowicz

VII – VIII miejsce

Się nie damy: Kinga Metelska, Jola Ławreszuk, Anita Wałejko, Ala Dzienis, Marta Lipińska.

Smerfetki: Karolina Mikielska, Katarzyna Dominiuk, Katarzyna Georgiew, Gabriela Kisielewska, Karolina Szyszkowska.

                                                                                                

Aleksandra Bieryło

udostępnij na fabebook
19.06.2014, 17:43:36

hehe

każdy reklamuje się jak tylko może xD

Skomentuj:
nick*
komentarz*