17.08.2022

Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca. Ostatnie wolne miejsca w szkole średniej

Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie zaprasza wszystkich absolwentów szkół podstawowych z regionu i nie tylko, do rozpoczęcia nauki w technikum.

W tych zawodach zostały ostatnie wolne miejsca:

technik leśnik

technik weterynarii

technik rolnik

 

TECHNIK LEŚNIK

Kształcąc się w zawodzie technik leśnik przekonasz się, że las, to nie tylko drzewa. To złożony organizm, w którym rośliny i zwierzęta współistnieją i oddziaływają na siebie. Organizm, który ma również ogromny wpływ na życie człowieka – nasze życie. W dobie globalnego ocieplenia lasy spełniają bardzo ważną rolę. Dzięki nim oddychamy świeżym powietrzem. Produkują tlen i pochłaniają szkodliwy gaz cieplarniany – dwutlenek węgla. Spełniają również szereg funkcji społecznych, jak chociażby rekreacyjne, czy krajobrazowe.

TECHNIK WETERYNARII

W zawodzie technik weterynarii będziesz miał częsty kontakt ze zwierzętami! Technik weterynarii pomaga lekarzowi weterynarii w zwalczaniu chorób zwierząt. Po ukończeniu technikum pracę można znaleźć w: lecznicach weterynaryjnych, sklepach zoologicznych, schroniskach dla zwierząt, zoo, leśnictwie. Ponadto może prowadzić nadzór sanitarno – weterynaryjny oraz samodzielnie prowadzić gospodarstwo rolnicze, a także podjąć pracę jako psycholog zwierzęcy (np. przy leczeniu zaburzeń behawioralnych u zwierząt domowych), dziennikarz w czasopismach dla hobbystów. Umożliwiamy uzyskanie prawa jazdy kat. B.

TECHNIK ROLNIK

Po ukończeniu kierunku technik rolnik można przejąć i prowadzić własne gospodarstwo rolne lub też pracować w rolniczych przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych związanych z produkcją rolniczą. Można także prowadzić własną działalność gospodarczą (gospodarstwo agroturystyczne, ogrodnictwo ekologiczne, marketing produktów rolniczych, itd.). U nas zdobędziesz też specjalizację agroturystyczną! Umożliwiamy uzyskanie prawa jazdy kat. T.

Dyplom ukończenia naszej szkoły daje możliwość korzystania z przywilejów przysługujących rolnikom w Unii Europejskiej oraz pozyskiwania środków finansowych z funduszy strukturalnych Unii.

 

Ponadto szkoła oferuje miejsca w internacie dla wszystkich mieszkających w dalszych miejscowościach. Organizujemy także dodatkowe zajęcia pozalekcyjne w ramach projektów unijnych.

Nasza szkoła stwarza warunki edukacji dla wszystkich, przyszłych gospodarzy lasów, weterynarzy, rolników. Gwarantujemy wysoki poziom nauczania z wykorzystaniem najnowszych pomocy naukowych (tablic interaktywnych, plansz edukacyjnych, przyrządów pomiarowych, eksponatów itp.). Nasza kadra, to edukatorzy z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Zajęcia w technikum, to przede wszystkim zajęcia terenowe, których w programie jest więcej niż „nudnej” teorii. To praktyki, podczas których nabędziesz wiedzę niezbędną do wykonywania konkretnego zawodu.

Oferujemy również praktyki zagranicą w ramach projektów z Erasmus+. Są to wyjazdy m.in. do Grecji oraz Hiszpanii.

Zapraszamy do korzystania z zajęć Kółka Jeździeckiego. 

Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*