22.05.2022

Zespół Szkół nr 6 – dobry wybór! [zdjęcia]

Świetnie wyposażone sale, ciekawe kierunki, wyjątkowe koła zainteresowań oraz udział w projektach, które dają niezwykłe możliwości rozwoju to główne powody, dla których warto wybrać naukę w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach.

Tak wyposażonych warsztatów do praktycznej nauki zawodu można szkole zdecydowanie zazdrościć. Przyszli mechanicy i elektromechanicy pojazdów samochodowych, programiści, logistycy, czy stolarze mogą uczyć się w bardzo dobrych warunkach, korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i przede wszystkim zdobyć zawód z pewną pracą w przyszłości. Kierunki są bowiem ściśle związane z potrzebami rynku, czyli przyszłych pracodawców. Każdy dziś zdaje sobie sprawę, jak bardzo potrzeba w regionie dobrych fachowców od obsługi, naprawy i diagnostyki samochodów, stolarzy, informatyków i programistów, logistyków, czy specjalistów ds. marketingu i reklamy. Nauka w szkole odbywa się w myśl główne zasady: Dobry zawód to pewna praca!


Uczniowie biorą udział w dodatkowych zajęciach z matematyki, przygotowujących do egzaminów zawodowych, w warsztatach z doradztwa zawodowego, stażach, wyjazdach edukacyjnych, czy lekcjach organizowanych na uczelniach wyższych i w największych przedsiębiorstwach w regionie.

- Elementem, który wyróżnia jedną z najstarszych, ale obecnie również najnowocześniejszych szkół w regionie jest możliwość zdobywania dodatkowych i całkowicie darmowych uprawnień przez uczniów – mówi Joanna Woronko, dyrektor szkoły. - Młodzieży, kończącej szkołę otwiera się mnóstwo, dodatkowych możliwości. Dzięki realizowanemu od dwóch lat projektowi unijnemu pn. „Zawodowcy przyszłości” uczniowie biorą udział m.in. w kursach na prawo jazdy kat. B, obsługi wózków widłowych, maszyn CNC, realizują szkolenia z programowania czy obsługi kas fiskalnych. dodaje.


Zainteresowaniem cieszą się też liczne koła zainteresowań: filmowe, fotograficzne, szachowe, motoryzacyjne, stolarskie, czy koło wolontariatu. Możliwości rozwoju mają też sportowcy, którzy każdego roku zdobywają nagrody w różnych kategoriach sportowych (siatkówka, fulsal).


Nad którym profilem warto zastanowić się najbardziej? – Tak naprawdę nad każdym, bo każdy z nich jest ściśle związany z potrzebami rynku i zdecydowanie każdy uczeń znajdzie w naszej szkole coś dla siebie – zapewnia Woronko.

A oto oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023:

 

Technikum nr 2:

- technik informatyk

- technik programista

- technik technologii drewna

- technik pojazdów samochodowych

- technik logistyk

- technik reklamy

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2:

- mechanik pojazdów samochodowych

- elektromechanik pojazdów samochodowych

- kierowca mechanik

- stolarz

branżowa szkoła II stopnia (system dzienny):

- technik technologii drewna (dla absolwentów w zawodzie stolarz)

- technik pojazdów samochodowych (dla absolwentów w zawodach mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych)

- technik transportu drogowego (dla absolwentów w zawodzie kierowca mechanik)

 

Odwiedź szkołę na www.zs6.pl i znajdź ich w social mediach.

(materiał partnera)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*