12.02.2018

AP Wigry Suwałki 5. w RIGA OPEN CUP 2018 [zdjęcia]

Trzy drużyny Akademii Piłkarskiej Wigry z powodzeniem uczestniczyły w silnie obsadzonym turnieju RIGA OPEN CUP 2018…

W turnieju uczestniczyło 8 drużyn z Polski, Łotwy, Litwy i Estonii. Formuła rozgrywek była bardzo ciekawa, gdyż wszystkie roczniki walczyły na wspólne konto. Zwycięzcą całego turnieju została drużyna, której wszystkie roczniki osiągały najlepsze rezultaty. AP Wigry Suwałki zajęła miejsce 5.

Turniej był znakomitą okazją do skonfrontowania swoich umiejętności z drużynami ze wschodu, które preferują bardzo siłową i cechującą się świetnym przygotowaniem motorycznym grą. Nasze zespoły jednak bardzo dzielnie walczyły w każdym spotkaniu, pokazując charakter i wkładając wiele wysiłku w każdy pojedynek. Rywalizacja z mocnymi drużynami sprawia, że chłopcy mają szanse rozwijać się i stawać się coraz lepsi. W ostatecznym rozrachunku nasza Akademia uplasowała się na 5 pozycji w tabeli. Warto wspomnieć, że naszej drużynie jako jedynej udało wygrać się rywalizację rocznikową z ostatecznym zwycięzcą całego turnieju drużyną – Metta Ryga.

Oprócz trudnych meczy turniejowych nasze drużyny w ramach jednostki treningowej rozegrały dodatkowe gry kontrolne. Rocznik 2006 i 2008 zmierzył się FK Dinamo Ryga, z kolei rocznik 2007 JDF Alberts Ryga.

Ocena turnieju trenera Pawła Cimochowskiego: „Turniej w Rydze był świetną okazją do rywalizacji z drużynami ze wschodu. Przez 3 dni nasze roczniki w sumie spędziły blisko 12 h na boisku. W świetnej pełnowymiarowej hali ze sztuczną nawierzchnią nasze zespoły grały z mocnymi drużynami i w każdy mecz chłopcy musieli włożyć maksimum zaangażowania i woli walki. Był to świetny trening, a doświadczenie zdobyte w Rydze na pewno zaprocentuje. Formuła rozgrywek spowodowała, że chłopcy ze wszystkich roczników zintegrowali się, wspólnie motywowali, nakręcali do lepszej gry i wzajemnie lepiej poznali. Dla nas trenerów turniej ten stał się bardzo dobrym materiałem do analizy, aby wykonać kolejny krok do przodu.”

Wyniki -  faza grupowa: 

AP Wigry Suwałki 2006 – Metta Ryga 1:1 bramka – Jakub Paszkowski

AP Wigry Suwałki 2007 – Metta Ryga 1:1 bramka – Jacob Suprun

AP Wigry Suwałki 2008 – Metta Ryga 2:1 bramki – Filip Świeczak i Jakub Bobrowski

AP Wigry Suwałki 2006 – Dauvgapils 0:4

AP Wigry Suwałki 2007 – Dauvgapils 0:2

AP Wigry Suwałki 2008 – Dauvgapils 1:2 (Filip Świeczak)

AP Wigry Suwałki 2006 – FA Siauliai 2:1 (Jakub Paszkowski, Adam Minkiewicz)

AP Wigry Suwałki 2007 – FA Siauliai 4:0 (Szymon Jóźwik, Jacob Suprun, Mateusz Aleksandrowicz, Dawid Górski)

AP Wigry Suwałki 2008 – FA Siauliai 0:2

mecz o miejsca 5-8:

AP Wigry Suwałki 2006 – Santos FC 1:2 (Jakub Paszkowski)

AP Wigry Suwałki 2007 – Santos FC 7:0 (Szymon Jóźwik, Wiktor Kowalewski x 5, Jan Kaszkiel)

AP Wigry Suwałki 2008 – Santos FC 2:1 (Filip Michałowski, Jakub Bobrowski)

mecz o 5 miejsce:

 

AP Wigry Suwałki 2006 – FA Siauliai 2:0

AP Wigry Suwałki 2007 – FA Siauliai 8:1

AP Wigry Suwałki 2008 – FA Siauliai 1:2

rocznik 2006 – Trener Dariusz Koncewicz

SKŁAD: Adam Stolarski, Maciej Aleksandrowicz, Mateusz Panasiewicz, Karol Szczęsny, Beniamin Przełomski, Michał Makowski, Adam Minkiewicz, Kacper Babkowski, Jakub Paszkowski, Michał Barszczewski, Krystian Wasilewski, Jakub Konopko,

rocznik 2007 – Trener Dariusz Szmajda

SKŁAD:  Szymon Turowicz, Mateusz Aleksandrowicz, Jacob Supruń, Mateusz Sobolewski, Wiktor Kowalewski, Jan Bryk, Jan Kaszkiel, Marcel Jaworowski, Dawid Górski, Szymon Józwik, Gabriel Puza,

rocznik 2008 – Trener Paweł Cimochowski

SKŁAD: Michał Dębski, Filip Świeczak, Bruno Sowulewski, Jakub Bobrowski, Filip Michałowski, Julian Micielica, Michał Wiśniewski, Patryk Ambrosiewicz, Cyprian Brzozowski, Jakub Sieńkowski, 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

1. Metta Ryga

 2. Dauvgapils

 3. Legia Warszawa

 4. Dinamo Ryga

 5. AP Wigry Suwałki

 6. FA Siauliai

 7. VFC Vidzemes 

 8. FC Santos Tartu

Arkadiusz Szczerbowski, fot: Riga Open Cup

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.18.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.06% 4.2414 4.3270
USD 0.16% 3.7248 3.8000
GBP 0.39% 4.8107 4.9079
CHF 0.21% 3.7472 3.8230
18.01.2019

wynajme pokoj

Dodaj nowe ogoszenie