16.03.2019

Augustów. Miała 2,3 promila. Wiozła dzieci do szkoły

Augustowscy policjanci zatrzymali 41 – letnią mieszkankę miasta, która mając blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie wiozła do szkoły swoje dzieci. Dodatkowo okazało się, że kobieta już posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kontrola została przeprowadzona w związku ze zgłoszeniem na Krajowej mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miniony czwartek policjant obsługujący Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie odnotował zgłoszenie dotyczące mieszkanki miasta, która jeździ samochodem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z augustowskiej „drogówki” natychmiast przystąpili do weryfikacji wskazanego zagrożenia. W piątek, kilka minut przed godziną 8.00 policjanci zatrzymali do kontroli jadącego ulicą Turystyczną mercedesa.

- Za kierownicą auta siedziała 41 – letnia mieszkanka miasta, która wiozła do szkoły dzieci w wieku 10 i 14 lat. Badanie alkomatem wskazało w jej organizmie blisko 2,3 promila alkoholu. Podczas dalszych czynności okazało się, że kobieta kieruje samochodem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnej kobiety zadecyduje sąd - informuje augustowska policja.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
19.07.2019

Zatrudnię

19.07.2019

Sprzedam działke

Dodaj nowe ogoszenie