20.04.2017

Będą razem organizować imprezy i aplikować o fundusze. Porozumienie PWSZ z OSIR-em

Organizacja wspólnych działań, akcji i wydarzeń sportowych to główna idea porozumienia, które podpisały władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ oraz Waldemar Borysewicz, dyrektor OSIR liczą, że dokument zacieśni współpracę między instytucjami i zaowocuje ciekawymi rozwiązaniami ze sfery zarówno sportowej, jak i naukowo-dydaktycznej.

W obustronnych deklaracjach znalazło się też m.in: prowadzenie wspólnych projektów naukowo-badawczych, czy aplikowanie po fundusze strukturalne w celu pozyskania środków na prowadzenie wspólnych działań.

- Pierwsze, konkretne działania zostały już podjęte. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa włącza się w Reso 10,5 Miejskie Święto Biegania . Został również złożony projekt o dofinansowanie praktyk i staży dla studentów PWSZ, wspólnie z OSIR-em i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, dzięki którym studentów suwalskiej Uczelni być może będzie można spotkać m.in. na kąpielisku w Krzywem – informuje Dawid Harasim, rzecznik PWSZ w Suwałkach.

Najbardziej na ścisłą współpracę największego ośrodka sportowego w regionie i największej uczelni wyższej liczą właśnie sami studenci.  Jednym z priorytetów władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach jest bowiem rozwój sportu i kultywowanie zdrowych praktyk wśród młodzieży.

- Warto dodać, że przy ulicy Ogrodowej powstają kolejne pracownie sportowo-dydaktyczne. Studenci mogą już korzystać między innymi z dodatkowych zajęć z technik samoobrony oraz fitness. W planach jest natomiast otwarcie pracowni do gry w speed-ball – miejsca, jakiego w regionie jeszcze nie ma. Speed-ball to wyjątkowa, nieznana dotąd dyscyplina sportowa (wykorzystująca do gry rakietę i piłkę), która cieszy się coraz większym zainteresowaniem na świecie. Od wszystkich, innych sportów z różni się tym, że piłka jest na uwięzi (przymocowana półtorametrową żyłką do statywu – dodaje Harasim.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.28.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2697 4.3559
USD 0.00% 3.6395 3.7131
GBP 0.00% 4.8744 4.9728
CHF 0.00% 3.6788 3.7532
Dodaj nowe ogoszenie