12.03.2018

Czas na Wielki Finał najlepszych suwalskich młodych mówców. DeBBaty na finiszu

W piątek, 16 marca, o godz. 10.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Konopnickiej w Suwałkach odbędzie się Miejski Finał Ogólnopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich pod nazwą "DeBBaty" organizowanego przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W Suwałkach projekt koordynuje Młodzieżowa Rada Miasta Suwałki. W Miejskim Finale zmierzą się czteroosobowe reprezentacje
czterech suwalskich liceów - I LO, II LO, III LO i VII LO wyłonione w eliminacjach wewnątrzszkolnych. W ramach projektu "DeBBaty" młodzi
debatanci zostali przeszkoleni w zakresie wystąpień publicznych przez Michała Kruszyńskiego - Prezesa Fundacji "Nowy Głos" oraz przez Piotra Wasilewskiego - Przewodniczącego Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej. Po wewnątrzszkolnych eliminacjach, w których debatowało już 60 suwalskich licealistów wyłoniono reprezentacje każdego z liceów:

I LO – Kacper Achramowicz, Rafał Wysocki, Patryk Podbielski i Marcin Urbanowicz

II LO – Sylwia Berus, Artur Szczepkowski, Agata Kowalewski, Krzysztof Burba

III LO – Patryk Nowel, Bartosz Minkiewicz, Karolina Skarżyńska, Konrad
Kimera, Szymon Podziewski

VII LO – Angela Kleszczewska, Aleksandra Niedźwiedzka, Zofia Antonina Mackiewicz, Oliwia Półtorak

Warto dodać, że spośród wszystkich miast biorących udział w DeBBatach (Warszawa, Lublin, Radom, Wrocław, Bielsko-Biała, Olsztyn i Opole) to właśnie w Suwałkach i Bielsko-Białej (prekursor DeBBat) projekt cieszy się największą popularnością.

Podczas Finał Miejskiego licealiści będą debatowali na trzy tematy. Tezami tegorocznej edycji w Suwałkach są:

W półfinałach: „Media społecznościowe raczej źle niż dobrze wpływają na poinformowanie społeczeństwa” – VII LO vs I LO, „Uczelnie powinny dążyć do elitarności a nie powszechności” – III LO vs II LO.

W finale licealiści pochylą się ad stwierdzeniem: „Rozwój sztucznej inteligencji przyniesie więcej szkód niż pożytku”

Młodzi mówcy pół godziny przed debatą wylosują stronę dyskusji, co zdecyduje o tym czy będą propozycją czy opozycją. Strona propozycji ma
na celu potwierdzić prawidłowość tezy, a opozycja ma za zadanie ją obalić. Taka formuła ma zachęcić licealistów do umiejętności
formułowania argumentów z obu stron dyskusji. Po kilkuminutowych wystąpieniach każdego z mówców Komisja Konkursowa wyłoni zwycięską drużynę, która będzie reprezentowała Suwałki w Wielkim Finale w Warszawie w dniach 23-25 marca 2018 roku. W sobotę, 17 marca również o godz. 10.00 w I LO w Suwałkach w ramach projektu odbędzie się szkolenie otwarte z zakresu zarządzania projektami. Ta umiejętność jest szczególnie ceniona na rynku pracy. Finał Miejski został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Projekt "DeBBaty" ma na celu promować sztukę kulturalnej dyskusji. Jest odpowiedzią na, niestety, coraz bardziej popularny hejt w Internecie. Dzięki wyrażaniu swoich poglądów, formułowaniu argumentów oraz umiejętnie zadawanym pytaniom uczestnicy projektu oraz widzowie mogą udowodnić, że kulturalna debata na trudne tematy jest możliwa i potrzebna.

Miejski Finał Turnieju Debat Oksfordzkich pn. „DeBBaty” 16 marca, od godz. 10.00 w auli I LO im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Wręczenie nagród oraz rozstrzygnięcie Turnieju odbędzie się ok. godz.12.30.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.22.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.18% 4.2390 4.3246
USD 0.24% 3.7325 3.8079
GBP 0.80% 4.9234 5.0228
CHF 0.05% 3.7422 3.8178
21.03.2019

Sprzedam Xboxa 360

Dodaj nowe ogoszenie