20.03.2017

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej opowiadali o Żołnierzach Wyklętych [zdjęcia]

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej, dzięki współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Suwałk, zorganizowali lekcje o Żołnierzach Wyklętych w suwalskich szkołach średnich.

W ramach trzydniowych zajęć (od 8 do 10 marca) odbyło się pięć wykładów poprowadzonych przez prezesa i wiceprezesa okręgu podlaskiego Młodzieży Wszechpolskiej Marcina Zabłudowskiego i Łukasza Bardłowskiego. Zajęcia miały na celu przybliżenie terminu "Żołnierze Wyklęci" oraz nakreślenie sylwetek Bohaterów zaliczanych w poczet Niezłomnych, takich jak Inka, Rotmistrz Pilecki czy Major Łupaszka. Wykładów z zainteresowaniem wysłuchali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych, I, II, III oraz VII Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach.

- Poziom wiedzy młodych Polaków o Żołnierzach Wyklętych znacząco wzrósł w ostatnich latach, jednak wciąż jest zbyt niski. Wiele faktów i opinii na temat Podziemia Niepodległościowego nasyconych jest przekłamaniami, co jest pokłosiem celowych działań komunistów i środowisk postkomunistycznych. Wszechpolacy od lat działają na rzecz przywrócenia dobrego imienia postaciom zaliczanym w poczet Żołnierzy Niezłomnych, którzy w walce o Wolną Polskę poświęcili własne życia. Ich heroizm, poświęcenie i miłość do Ojczyzny są godnym do naśladowania przykładem dla młodych Polaków – podkreślają organizatorzy spotkań.

W wykładach udział wzięło łącznie ponad pół tysiąca uczniów. Natomiast we wtorek (21.03), o godzinie 17:00, przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego 3 w Suwałkach rozpocznie się spotkanie otwarte Młodzieży Wszechpolskiej.

 

 

udostępnij na fabebook
21.03.2017, 08:42:19

xxx

A ja spytam otwarcie: czy opowiedzieli również o tym jak nocami wykradali z obór zwierzęta, zabierali żywność, mordowali niewinnych starców, dzieci, strzelali do kobiet w ciąży... Dlaczego znowu manipuluje się historią, czy na tym polega "dobra zmiana"?

20.03.2017, 14:52:28

czytelnik

A mówili tez o ich występkach,delikatnie mówiąc?

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
22.04.2018

Fachowcy budowlani

Dodaj nowe ogoszenie