12.09.2019

Kampania na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. Służby zapraszają seniorów

data wydarzenia: 16.09.2019

Przemoc domowa wobec osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych, ale i problem zaginięć osób w podeszłym wieku, są istotną kwestią bezpieczeństwa społecznego. Edukacja i rozpowszechnianie informacji o problemach związanych z bezpieczeństwem seniorów ma priorytetowe znaczenie w przeciwdziałaniu takim zdarzeniom. Dlatego też organizatorzy konferencji zapraszają m.in. seniorów, osoby dorosłe, pracowników socjalnych, do udziału w przedsięwzięciu inaugurującym „Kampanię na rzecz bezpieczeństwa osób starszych”, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 16 września o godzinie 11:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach.

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku we współpracy z Grupą Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, Oddziałem Wojewódzkim w Białymstoku Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Nadleśnictwem w Suwałkach i Komendą Miejską Policji w Suwałkach zaprasza na Konferencję inaugurującą „Kampanię na rzecz bezpieczeństwa osób starszych” w dniu 16 września 2019 r. godz 11:00w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, przy ulicy Teofila Noniewicza 83. Konferencja jest organizowana w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „poMOC, a nie przeMOC!”, a także projektu „Senior Alert”.

Organizatorzy Konferencji chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na problem występujących z różnych przyczyn zaginięć osób dorosłych, starszych. Każde zaginięcie ma swój indywidualny charakter i przebieg. Najczęściej z powodu zaników pamięci, wystąpienia nagłych zaburzeń psychicznych, wypadków, zasłabnięć. Zdarzają się także przyczyny związane ze świadomym zerwaniem kontaktu z osobami bliskimi. Jedne z najtrudniejszych przypadków zaginięć dotyczą natomiast osób w podeszłym wieku, które pozostawione same sobie giną bez wieści, którymi nie interesują się bliscy, gdzie dochodzi do przemocy w rodzinie przez zaniedbanie. Zapobieganie przemocy w rodzinie wobec osób starszych jest szczególnie istotnym zagadnieniem w starzejącym się społeczeństwie, a ochrona seniorów przed przemocą należy do Powszechnych Praw Człowieka.

 

fot. Archiwum

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Jastrzębski Węgiel


MKS Ślepsk Malow Suwałki

15.11.2019
20:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.15.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.31% 4.2461 4.3319
USD 0.32% 3.8556 3.9334
GBP 0.17% 4.9449 5.0447
CHF 0.81% 3.8947 3.9733
Dodaj nowe ogoszenie