20.07.2019

Krowa w bagnie, pożar ciągnika, kolizja i i inne wyjazdy. Interwencje strażaków z regionu [zdjęcia]

Strażacy wyjeżdżali w ciągu ostatnich kilkunastu godzin do kilku zdarzeń, do których doszło w Suwałkach i w regionie.

W piątek około 17.35 druhowie z Raczek ruszyli na pomoc krowie, która wpadła do bagna w miejscowości Małe Raczki. Zwierzę na pewno nie zdołałoby same wyjść z opresji. Za pomocą pasów transportowych, siłą własnych mięśni strażacy wydobyli zmęczoną i wystraszoną krowę na twarde podłoże.

Z kolei strażacy z OSP Szypliszki, także w piątek, gasili pożar ciągnika rolniczego w miejscowości Sadzawki.

- Paliła się kabina ciągnika marki Zetor. Rolnik próbował sam ugasić ogień za pomocą gaśnicy, ale mu się to nie udało, dlatego zawiadomił straż. Ugasiliśmy pożar. Rolnik nie odniósł żadnych obrażeń – mówi dyżurny suwalskiej straży pożarnej.

Suwalscy strażacy zabezpieczali miejsce kolizji drogowej na ul. Nowomiejskiej. Zderzyły się tam dwa auta osobowe – Mitsubishi i Volkswagen Passat. Kierowcy i pasażerowie sami opuścili pojazdy. Nikt nie odniósł obrażeń. Przez jakiś czas ruch na Nowomiejskiej był utrudniony.

W sobotę rano strażackie wozy można też było zobaczyć przy ul. Korczaka i pod Domem Weterana przy Ogińskiego. W pierwszym przypadku strażacy usuwali gniazdo os, w drugim zostali wezwani po to, aby umożliwić wejście do mieszkania ratownikom medycznym. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

 Zdjęcia: OSP Raczki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.28.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.48% 4.2321 4.3175
USD 0.62% 3.8414 3.9190
GBP 0.30% 5.0166 5.1180
CHF 0.69% 3.9609 4.0409
Dodaj nowe ogoszenie