12.01.2018

Narty w WOSiR Szelment. Króluje snowtubing, czyli zjeżdżamy na pontonach [wideo]

Parę mroźnych nocy zrobiło swoje. Śnieg nie spadł z nieba, ale mogły już go wyprodukować armatki. W Szelmencie pojawili się pierwsi narciarze i snowboardziści, ale nie tylko.

Pracownicy centrum sportów zimowych z ulgą przyjęli odwrót deszczowej aury. Troche później niż rok temu, ale udało się pokryć zmrożony grunt sztucznym śniegiem. W piątek można już było otworzyć oślą łączkę, trasę szkolną, obsługiwaną przez wyciąg taśmowy. Ten orczykowy i pierwsza z trudniejszych trasa czerwona ruszą zapewne w niedzielę.

W sobotę w Szelmencie powinno już się zaroić od miłosników białego szaleństwa. Najwyższy czas, bo właśnie rozpoczęły się ferie zimowe dla uczniów z województw  dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, no i mazowieckiego. Na dzieci i mlodzież, na całe rodziny z Warszawy i okolic, a także, juz tradycyjnie, na turystów z Litwy i Rosji czekają wlaściciele okolicznych hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, restauracji, barów, wypożyczalni  nart i desek.

Za tydzien zaś, kiedy ferie zawitają do naszego i warmińsko-mazurskiego województwa,  na Suwalszczyznę zjadą goście z Białegostoku. Naturalnym śniegiem, kiedy mróz lekko zelżeje, powinno sypnąć już najbliżższą środę.

Narciarze i snoboardziści mogą w tym sezonie stanowić mniejszość w Szelmencie. Szefowie WOSiR zaczęli propagować sport dla absolutnie każdego - snowtubing, zjeźdżanie na dmuchanych kołach czy też pontonach. Na jednym ze stoków przygotowana zostanie specjalna rynna. Na razie, tę  dyscyplinę można z powodzeniem  uprawiać na trasie szkolnej.

WD


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.23.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.26% 4.2454 4.3312
USD 0.47% 3.6010 3.6738
GBP 0.29% 4.8436 4.9414
CHF 0.07% 3.6220 3.6952
23.05.2018

praca

Dodaj nowe ogoszenie