09.04.2019

Obwodnica Suwałk zostanie otwarta w końcu tego lub na początku przyszłego tygodnia. Zobacz [wideo]

Otwarcie obwodnicy Suwałk nastąpi lada dzień – poinformował nas we wtorek, 9 kwietnia Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Rzecznik sprecyzował, że tiry i inne pojazdy jadące tranzytem zaczną omijać Suwałki od zachodniej i północnej strony w końcu bieżącego lub na początku przyszłego tygodnia. Odetchną mieszkańcy, zwłaszcza ulic Pułaskiego i Utrata. Nie wiadomo, jak nowa droga wpłynie na stan gospodarki w mieście, na handel i usługi.      

Wojna 30-letnia o obwodnicę Suwałk dobiega końca. Ostatnie dwa lata zajęła  sama budowa. Liczącą 12,8 kilometra trasę o nawierzchni betonowej za 299,4 mln zł  wykonała firma Budimex.

 

 

Obwodnica Suwałk jest elementem drogi ekspresowej S61, fragmentem Via Baltiki. W ramach budowy powstała dwujezdniowa droga o długości 12,8 km, jednojezdniowa łącznica o długości 0,7 km obwodnicy miasta Suwałki z istniejącą drogą krajową nr 8 w kierunku Budziska, węzeł „Suwałki Zachód”, skrzyżowania z drogami publicznymi, drogi dojazdowe (serwisowe), 15 obiektów inżynierskich (wiaduktów, mostu oraz obiektów pełniących funkcję przejść dla zwierząt), przepusty drogowe, także pełniące funkcje przejść dla zwierząt, wiadukty w ciągu budowanych dróg publicznych, ekrany akustyczne.

Wojciech Drażba


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
13.09.2019

Dam pracę

13.09.2019

remont domu

Dodaj nowe ogoszenie