11.06.2019

Olecko. Pijany przyjechał na zakupy

Klienci jednego z oleckich marketów udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 63-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W miniony piątek po godz. 21:30 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Z relacji świadków wynikało, że kierowca osobowego mercedesa przyjechał pod jeden z oleckich marketów, a kiedy wysiadł ze swojego pojazdu, było widać, że jest pod wpływem alkoholu. Wskazany przez zgłaszających mężczyzna stał przed wejściem do sklepu, a kiedy zauważył policjantów, zaczął uciekać. 

Po chwili został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy. Policjanci od razu poczuli od niego zapach alkoholu. M ężczyzna nie odpowiadał na zadawane pytania, odmówił podania swoich danych, był pobudzony i agresywny. W związku z tym został zatrzymany.

W toku dalszych czynności ustalono, iż jest to 63-letni mieszkaniec gminy Olecko.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mężczyzna nie posiada on uprawnień o kierowania pojazdami. 63-klatek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec gminy Olecko przyznał się do winy. Ponadto został ukarany mandatami za niepodanie funkcjonariuszom danych osobowych oraz za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Sprawcy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Przypomnijmy także, że od 18 maja 2015 r., po zmianie przepisów, sąd wobec sprawcy skazanego za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 zł. W razie skazania za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy jest to co najmniej 10 000 zł.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
13.09.2019

Dam pracę

13.09.2019

remont domu

Dodaj nowe ogoszenie