12.01.2018

Poszukiwany przez Interpol Rosjanin podawał się za Litwina

Funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej zatrzymali mężczyznę, który posługiwał się przerobionym dokumentem. Jak się okazało był on poszukiwany przez Interpol.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Płaskiej zatrzymali do kontroli auto na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Jako pasażer podróżował nim  mężczyzna, który do kontroli okazał litewski paszport. W trakcie legitymowania funkcjonariusze podjęli uzasadnione podejrzenie, że dokument, którym posłużył się 39 – letni mężczyzna, ma przerobioną stronę z danymi personalnymi.

Pogranicznicy ustalili, że cudzoziemiec to obywatel Rosji, który przebywa w naszym kraju nielegalnie i przekroczył granicę wbrew obowiązującym przepisom. Komendant Placówki SG w Płaskiej wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej.

Za posługiwanie się przerobionym dokumentem mężczyzna poddał się dobrowolnie karze, zaproponowanej przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Augustowie, 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na 1 rok.

Straż Graniczna przekazała Rosjanina augustowskiej policji, a wkrótce odpowie on za przestępstwa, za które ścigał go Interpol.

Źródło: POSG

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie